پای جو بایدن به PS5 و ایکس‌باکس باز شد!

جو بایدن به موضوع کمبود عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی رسیدگی خواهد کرد.

به تازگی دفتر آقای جو بایدن (Joe Biden)، رئیس جمهور جدید ایالات متحده اعلام کرد که با دستورالعمل جدید برای بررسی علت کمبود تولید و عرضه‌ی دو کنسول پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس موافقت کرده و دستورات لازم برای اجرایی شدن آن را امضا خواهد کرد.

243523534 - پای جو بایدن به PS5 و ایکس‌باکس باز شد!

بدون شک ویروس کرونا به عنوان یکی از موثرترین اتفاقات ممکن بر تمامی صنایع دنیا به شمار می‌آید که البته صنعت بازی‌های ویدئویی از نظر رشد فروش محصولات خود از آن سود برده اما در زمینه‌ی توسعه‌ی عناوین مختلف، سازندگان و شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی با مشکلات بسیاری مواجه شدند. در سال گذشته‌ی میلادی بود که به علت‌های بهداشتی و محدودیت‌های قرنطینه، بسیاری از توسعه‌دهندگان استودیوهای خود را نیمه تعطیل کرده و به دورکاری روی آوردند.

در این میان شرکت‌های تولیدکننده‌ی قطعات و محصولات مختلف به مانند کنسول‌ها نیز با کاهش قابل توجه تولیدات مواجه شدند. از میان این شرکت‌های بزرگ می‌توان به دو غول صنعت بازی‌های ویدئویی یعنی سونی و مایکرسافت اشاره کرد که با وجود تمامی مشکلات، کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس را به بازار عرضه نمودند.

با توجه به شرایط بازار و کمبود شدید کنسول‌های بازی، به نظر می‌رسد دو شرکت سونی و مایکروسافت به صورت جدی با مشکل کمبود تولید سخت‌افزار مواجه شده‌اند. همین امر سبب شده است این دو شرکت در رفع نیاز مشتری‌های خود تا حدود زیادی ناکام بمانند و اعتراض‌های زیادی را از جانب بازی‌بازان پذیرا باشند.

در ادامه

در نتیجه‌ی این مشکلات، اخیرا دو شرکت سونی و مایکروسافت با همکاری ۱۵ سازمان دیگر از جمله اتاق بازرگانی ایالات متحده، نامه‌ای به جو بایدن نوشتند و از وی تقاضای رسیدگی و کمک کردند. در این نامه اظهار شده است که این مشکل کمبود محصولات تقریبا افراد زیادی را درگیر کرده و می‌تواند با مسائل امنیت ملی نیز مرتبط باشد. همچنین در این نامه آمده است که کمبود شدید تولید قطعات و سخت‌افزارهای مختلف به پایدار نگه داشتن اقتصاد مجموعه‌های بزرگ آسیب جدی خواهد رساند.

خوشبختانه رئیس جمهور ایالات متحده پس از دریافت بازخورد از مشکلات گزارش شده، تصمیم گرفته است تا این موضوع را بررسی نماید. بر اساس گزارش‌های رسیده، انتظار می‌رود جو بایدن قصد دارد یک دستورالعمل اجرایی را امضا کند که به تحقیق و تفحص در مورد کاهش تولید محصولات ذکر شده خواهد پرداخت. طبق این دستورالعمل، یک تیم بازرسی به مدت صد روز به بررسی عملکرد زنجیره‌های تولیدی قطعات مختلف سخت افزاری خواهند پرداخت و همزمان در چند زمینه‌ی دیگر نیز به تحقیق می‌پردازند. در حال حاضر هنوز مشخص نیست که دقیقا چه زمانی این دستور به صورت رسمی ابلاغ شود. نامه‌ای که دو شرکت سونی و مایکروسافت نیز در ارسال آن نقش داشتند، حدود یک هفته قبل به دفتر ریاست جمهوری ارسال شد و حال باید منتظر پاسخ آن ماند.

باید توجه داشت که حتی با وجود این دستورالعمل، باز هم تا افزایش چشم‌گیر تولید دو کنسول پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس زمان زیادی باقی مانده است. طبق متن نامه، بررسی‌های مذکور حدود ۱۰۰ روز طول خواهد کشید و پس از آن تا اعلام نتیجه و اعمال دستورات بعدی نیز زمان زیادی خواهد گذشت. از این رو باید منتظر اقدامات بیشتر دو شرکت سونی و مایکروسافت برای رفع بحران کمبود محصولات نسل نهمی آن‌ها ماند.

منبع : گیم فا

 

خبر پیشنهادی

5345345345 310x165 - هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

به روزرسان جديد پلي استيشن ۴ که چند روز پيش در دسترس کاربران قرار گرفت، …