سونی PSVR نسل بعدی را برای PS5 معرفی می‌کند

شرکت سونی اعلام کرد که در حال حاضر در حال توسعه‌ی PSVR و یا همان واقعیت مجازی انحصاری این شرکت برای کنسول نسل نهمی پلی‌استیشن ۵ است و در سال جاری نیز از آن رونمایی خواهد شد.

456346 - سونی PSVR نسل بعدی را برای PS5 معرفی می‌کند

سیاست‌های شرکت سونی در طی چند سال گذشته به وضوح نشان‌دهنده‌ی علاقه‌ی این شرکت به سرمایه‌گذاری در بخش واقعیت مجازی بوده و به‌نظر می‌رسد که این شرکت همچنان در حال توسعه‌ی PSVR است. البته با توجه به این که هم‌اکنون نیز کنسول پلی‌استیشن ۴ از PSVR فعلی پشتیبانی می‌کند، اما این پشتیبانی تنها به وسیله‌ی قابلیت Backward Compatibility میسر بوده و فقدان این تکنولوژی برای کنسول پلی‌استیشن ۵ بسیار دور از ذهن خواهد بود.

به هر ترتیب، اخیراً وبسایت سونی در به‌روزرسانی خود اعلام کرد که در حال توسعه‌ی PSVR اختصاصی نسل نهمی برای کنسول پلی‌استیشن ۵ است و این موضوع را رسما تایید کرد. در حقیقت این موضوع توسط آقای هیدئاکی نیشینو (Hideaki Nishino)، معاون ارشد سیستم‌های عامل سونی مورد تایید قرار گرفت و وی اعلام کرد که در نسخه‌ی نسل نهمی PSVR شاهد جهش چشم‌گیری در عملکرد این سیستم عامل خواهیم بود و قرار است که بازی‌بازان با قراردادن این هدست‌ها حس حضور بیشتری در دنیای بازی‌های ویدیویی را تجربه کرده و به طور کامل در آن غرق شوند.

از طرفی دیگر، هدست جدید PSVR سونی دارای پیشرفت‌های زیادی در موارد مختلف از جمله وضوح تصویر، افزایش دامنه‌ی دید و موارد متعدد دیگری است و همچنین نیز سهولت استفاده بیشتری را به ارمغان خواهد آورد. همچینین، وی اعلام کرد که PSVR جدید سونی تنها با اتصال یک سیم به کنسول پلی‌استیشن ۵ قابل استفاده است که به خودی خود پیشرفت بزرگی محسوب می‌شود.

لازم به ذکر است که طبق ادعای سونی، این شرکت در حال ساخت کنترلرهای جدید برای VR نسل نهمی است و به گفته‌ی نیشینو، برخی از ویژگی‌های کنترلر دوال‌سنس نیز در کنار آرگونومی عالی به کنترلرهای VR پلی‌استیشن ۵ منتقل خواهند شد. همچنین، نیشینو در ادامه توضیح داد که از هم‌اکنون تا زمان عرضه‌ی PSVR پلی‌استیشن ۵ اختلاف زیادی وجود دارد اما معرفی آن احتمالاً در آینده‌ای نزدیک و در سال جاری میلادی صورت خواهد گرفت.

منبع : گیم فا

 

خبر پیشنهادی

5345345345 310x165 - هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

به روزرسان جديد پلي استيشن ۴ که چند روز پيش در دسترس کاربران قرار گرفت، …