خداحافظی با استودیو لندن پلی‌استیشن و پایان یک دوران

استودیو لندن پلی‌استیشن، که سابقه‌ای ۲۰ ساله در صنعت بازی‌های ویدیویی داشت، رسماً تعطیل شد.

این استودیو که در سال ۲۰۰۲ تأسیس و در سوهوی لندن مستقر شده بود، در طول فعالیت خود عناوین محبوبی همچون سری The Getaway و همچنین مجموعه Singstar را خلق کرده بود.

علاوه بر این، استودیو لندن سابقه‌ی توسعه‌ی عناوین متعددی از جمله بازی‌های EyeToy، کتاب‌های داستانی Wonderbook و بازی‌های واقعیت مجازی VR Worlds و Blood & Truth را نیز در کارنامه داشت.

آخرین پروژه‌ی این استودیو، یک بازی مبارزه‌ای آنلاین با حال و هوای لندن فانتزی بود که متأسفانه قبل از تکمیل شدن، به بایگانی تاریخ پیوست.

تعطیلی استودیو لندن در پی تصمیم سونی برای تعدیل گسترده‌ی نیروی کار در بخش سرگرمی‌های تعاملی این شرکت رخ داد. در این راستا، حدود ۹۰۰ نفر از توسعه‌دهندگان پلی‌استیشن در سراسر جهان شغل خود را از دست دادند.

در پیام خداحافظی استودیو لندن آمده است: «بیش از ۲۰ سال بود که این استودیو، خانه‌ی افراد با استعداد و فوق‌العاده‌ای در صنعت بازی بود.
در حالی که درب‌ها را می‌بندیم و به سوی ماجراجویی‌های جدید رهسپار می‌شویم، می‌خواهیم از تمام بازیکنان و همکارانی که در طول این سال‌ها از ما حمایت کردند، صمیمانه تشکر کنیم.»

تعدیل نیروی اخیر سونی، علاوه بر استودیو لندن، شامل واحدهای دیگری از جمله اینسامنیاک گیمز، ناتی داگ و Firesprite (سازنده بازی Horizon Call of the Mountain) نیز شده است.

هرمن هالست، مدیرعامل مشترک پلی‌استیشن، در این خصوص اعلام کرده بود که این شرکت در حال ارزیابی مجدد عملکرد خود است و لغو برخی پروژه‌های معرفی‌نشده، از پیامدهای این ارزیابی خواهد بود.

با تعطیلی استودیو لندن پلی‌استیشن، شاهد خاموشی یکی از چراغ‌های پرنور صنعت بازی‌های ویدیویی بودیم. خاطره‌ی این استودیو و آثاری که خلق کرده، برای همیشه در یاد گیمرها باقی خواهد ماند.

همچنین بررسی کنید ...

سی‌دی پراجکت رد: بازی‌های بزرگ‌تر با فاصله زمانی کمتر

شرکت سی‌دی پراجکت رد، غول دنیای بازی‌های نقش‌آفرینی، خبرهای هیجان‌انگیزی برای طرفداران خود دارد. این …