FIFA 21 بر صدر فروش بازی‌های اروپا در سال 2020 تکیه زد

بر اساس گزارش جدید GfK Entertainment بازی FIFA 21، پرفروش ترین بازی فیزیکی در اکثر قسمت های اروپا بود. نینتندو با Animal Crossing New Horizons و Mario Kart 8 Deluxe رتبه های بعدی را از آن خود کرد.

5686578 - FIFA 21 بر صدر فروش بازی‌های اروپا در سال 2020 تکیه زد

ارزیابی براساس تعداد فروش بازی های فیزیکی در سراسر اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، مجارستان، ایتالیا، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، روسیه، اسلواکی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و انگلستان انجام شده است. براساس این گزارش، فیفا 21 در 16 کشور از 19 کشور مورد بررسی، از جمله انگلیس، اسپانیا، آلمان و ایتالیا، پر فروش ترین بازی سال گذشته بود.

تنها استثنا روسیه بود، جایی که The Last of Us: Part 2 به سلطنت ادامه داد. فنلاند، جایی که Minecraft مقام اول را به خود اختصاص داد و فرانسه، جایی که Animal Crossing New Horizons بیشترین فروش را داشت.

FIFA 21 مثل نسخه های قبل در سال های 2017، 2018 و 2019 به پرفروش ترین بازی در خرده فروشی های اروپا تبدیل شد.

دیگر بازی های پرفروش :

عملکرد نینتندو نیز مورد توجه بود زیرا دومین و سومین بازی پرفروش سال گذشته اروپا به ترتیب Animal Crossing New Horizons و Mario Kart 8 Deluxe بودند.

موفقیت Animal Crossing با توجه به عملکرد آن در زمان معرفی در مارس 2020، تعجب آور نیست. این بازی تقریباً در نیمی از کشورهای برجسته به جمع سه بازی پر فروش رسیده است.

Mario Kart 8 Deluxe با اینکه در آوریل 2017 منتشر شد، همچنان به عنوان یک بازی پر فروش حضور دارد و در هفت منطقه بین سه مقام برتر قرار داشت.

این بازی، تنها عنوان پر فروش در طولانی مدت، در رتبه بندی GfK نبود. GTA V و Minecraft نیز به عنوان فروشندگان بزرگ در این لیست وجود دارند.

GTA V عملکرد ویژه ای در اروپای شرقی، از جمله لهستان، روسیه، چک و مجارستان داشت. در همین حال، Minecraft در جنوب اروپا، از جمله ایتالیا، پرتغال و اسپانیا محبوب بود.

تنها بازی دیگری که در سال 2020 منتشر شده و در این لیست وجود دارد، The Last Of Us Part 2 است که در سه کشور فنلاند، چک، اسلواکی و سوئد به عنوان پر فروش ترین بازی دست یافت.

همانطور که گفته شد، این لیست فقط فروش فیزیکی را در نظر می گیرد. GamesIndustry.biz هم اکنون در حال کار بر روی یک سری گزارش های سالانه برای بازارهای اصلی است که هم در فروش فیزیکی و هم در فروش دیجیتال را در بر می گیرد.

منبع : ترنجی

 

خبر پیشنهادی

345634564 310x165 - بازی Dying Light 2 چرا تاخیر خورد؟

بازی Dying Light 2 چرا تاخیر خورد؟

طراح ارشد بازی Dying Light 2 در مجله‌ی EDGE گفت که به دلیل وجود «سیستم‌های …