مایکروسافت قیمت Xbox Live Gold را افزایش می‌دهد

مایکروسافت به زودی قیمت سرویس ایکس‌باکس لایو گلد (Xbox Live Gold) خود را افزایش می‌دهد. این شرکت اخیراََ به مشترکین سرویس ایکس‌باکس لایو گلد اخطار داده است که تغییراتی در راه است.

6456464 - مایکروسافت قیمت Xbox Live Gold را افزایش می‌دهد

به زودی قیمت سرویس یک ماهه ۱ دلار افزایش پیدا خواهد کرد و سرویس ۳ ماهه نیز ۵ دلار بیشتر می‌شود. اشتراک‌های دوازده و شش ماهه نیز افزایش قیمت را به خود خواهند دید، اما تاثیری بر روی مشترکین حال حاضر ندارند. اشتراک سه ماهه و شش ماهه از این به بعد ۲۹٫۹۹ و ۵۹٫۹۹ دلار قیمت خواهند داشت. مایکروسافت همچنین اجازه می‌دهد که اعضای ایکس‌باکس لایو گلد مدت زمان باقی مانده‌ی اشتراک خود را به ایکس‌باکس گیم پس آلتیمیت (Xbox Game Pass Ultimate) تبدیل کنند. تبدیل بدین معنا است که به عنوان مثال اگر ۱۱ ماه از زمان ایکس‌باکس لایو گلدتان باقی مانده باشد، بنابراین می‌توانید آن را به ۱۱ ماه سرویس ایکس‌باکس گیم پس آلتیمیت تبدیل کنید.

و اما دلیل ماجرا چیست ؟

مایکروسافت در سال گذشته به صورت ناگهانی و بدون اطلاع رسمی، گزینه‌ی اشتراک ۱۲ ماهه‌ی خود را که ۶۰ دلار قیمت داشت حذف کرد. این در حالی است که شرکت سونی همچنان اشتراک پلاس ۱۲ ماهه‌ی ۶۰ دلاری ارائه می‌دهد. هنوز مشخص نیست که آیا مایکروسافت سرانجام یک گزینه‌ی ۱۲ ماهه‌ی ارزان‌تر پیشنهاد خواهد داد یا خیر. در هر صورت به نظر می‌رسد که مایکروسافت با این افزایش قیمت قصد دارد بازی‌بازان را به سمت سرویس ایکس‌باکس گیم پس آلتیمیت سوق دهد که به طور همزمان ایکس‌باکس لایو گلد، xCloud و دسترسی به بیش از ۱۰۰ بازی را به ارمغان می‌آورد.

بسیاری از طرفداران امید داشتند که مایکروسافت به طور کلی اشتراک گلد را حذف کند و یا این که بازی کردن بخش چندنفره‌ی عناوین مختلف را رایگان کند، اما این اتفاق رخ نداد و حتی برای بازی‌های رایگانی مانند Fortnite نیز به اشتراک نیاز دارید. به وضوح مشخص است که مایکروسافت استراتژی متضادی با این بیانیه پیش گرفته است.

منبع : گیم فا

 

خبر پیشنهادی

3453454353 310x165 - آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

به نظر می‌رسد که بازی Returnal به زودی یک به‌روزرسانی قابل توجه دریافت می‌کند که …