احتکار 2 هزار کنسول PS5 جدید

احتکار کنندگان کنسول‌های پلی‌استیشن ۵، هنوز در سرتاسر دنیا به انبار کردن این کنسول‌ها و فروش آن به قیمت‌های بیشتر مشغول هستند.

5435345345 - احتکار 2 هزار کنسول PS5 جدید

ویروس کرونا تقریباً بر تمامی صنایع در آمریکا تأثیر گذاشته است. این موضوعه باعث شده که فروش کنسول‌های نسل نهم به شدت تحت تاثیر قرار بگیرد. تعداد زیادی از کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن ۵، توسط احتکار کنندگان خریداری شده و با قیمت‌های غیرواقعی فروخته می‌شود. در یک اتفاق عجیب در انگلستان، یک بات توانسته بیش از ۲۰۰۰ واحد از کنسول را خریداری کند. این خبر در توئیتر اعلام شد.

اگرچه در ایام کریسمس، کنسول‌ پلی‌استیشن ۵ نزدیک به دو برابر کنسول‌ ایکس‌باکس سری ایکس فروخته، اما پلی‌استیشن ۵ هنوز نتوانسته در مبارزه با احتکار کنندگان پیروز شود. احتکار کنندگان در چند ماه گذشته با خرید حجم زیادی از کنسول‌ها موفق شده‌اند میلیون‌ها دلار درآمد کسب کنند. عمل هیچ کدام از آن‌ها به اندازه‌ی بات Carnage گستاخانه نبوده است. پیام این بات در توئیتر، نه تنها ناامیدکننده است، بلکه بیان جسورانه‌ای درباره‌ی میزان اعتماد به نفس امثال این افراد است.

امروز صبح، چند خرده فروش در انگلیس، مقدار محدودی کنسول پلی‌استیشن ۵ موجود کردند که ظرف چند دقیقه به فروش رسید. اندکی پس از فروش این کنسول‌ها ، یک پیام توییتری از سمت این بات در مورد خرید ۲۰۰۰ کنسول خبر داد. این بات به دروغ دسترسی به این حجم خرید را هر بار راحت‌تر از قبل دانست. مدت زیادی از این ماجرا نگذشته بود که سایر کاربران توییتر بلافاصله این پیام را به اطلاع فروشگاه GAME در انگلیس رساندند. اندکی پس از آن، بات Carnage برای پنهان کردن این توییت، حساب توییتر خود را به صورت خصوصی تنظیم کرد.

متأسفانه این اولین باری نیست که این افراد در مورد چنین اعمالی رجز‌خوانی می‌کنند. گروه CrepChiefNalify، یکی دیگر از احتکار کنندگان انگلیس، اخیراً در توییتر خود اعلام کرد که آن‌ها در یک روز صبح ۲۵۰۰ دستگاه کنسول خریداری کرده و ادعا دارند که سود بالایی کسب خواهند کرد. آن‌ها اظهار داشتند که این کنسول‌ها خواهان دارند و در انبار آن‌ها نمی‌ماند. بنابراین همه‌ی آن‌ها را برای فروش قرار دادند.

در مورد دیگری CrepChiefNotify ظاهراً بیش از ۱۰۰۰ دستگاه کنسول ایکس‌باکس سری ایکس را از خرده‌فروشی‌های بریتانیا خریده بود. دولت انگلیس در اواخر سال گذشته برای مقابله با احتکار کنندگان اقداماتی انجام داد، اما هنوز شاهد فعالیت آن‌ها هستیم.

منبع : گیم فا

 

خبر پیشنهادی

5345345345 310x165 - هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

به روزرسان جديد پلي استيشن ۴ که چند روز پيش در دسترس کاربران قرار گرفت، …