تاریخ انتشار برخی بازی‌ها توسط سونی در CES

به تازگی اخباری در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهند شرکت سونی، تمامی تاریخ‌های عرضه‌ی بازی‌های ترد-پارتی خود برای کنسول پلی‌استیشن ۵ را که در جریان رویداد دیجیتالی CES اعلام شده بودند را حذف کرده است.

34534534 - تاریخ انتشار برخی بازی‌ها توسط سونی در CES

سونی در حین شرکت در رویداد دیجیتالی CES، از تاریخ عرضه‌ی بسیاری از بازی‌های ترد-پارتی و انحصاری خود که قرار است در آینده بر روی کنسول پلی‌استیشن ۵ منتشر شوند، رونمایی کرد. این اعلام‌های رسمی سبب شد تا علاقه‌مندان بهتر بفهمند که تا چه هنگام نیاز است برای تجربه‌ی عناوینی به مانند Kena: Bridge of Spirits ،Stray ،Project Athia و Pragmata صبر نمایند.

در ادامه

حال در اتفاقی جالب از آن جایی که رویداد CES به صورت زنده و آنلاین پخش می‌شد، شرکت سونی تصمیم گرفت در حساب کاربری رسمی خود بر روی شبکه‌ی یوتیوب (YouTube) ویدئوdی از کنفرانس خود در این مراسم را با مخاطبان به اشتراک گذارد. با این حال نکته‌ی جالب که توسط بسیاری رویت شده است، حذف شدن تاریخ عرضه‌ی بازی‌های ترد-پارتی مذکور در ویدئوی جدیدی به شمار می‌آید که شرکت سونی دوباره در یوتیوب به اشتراک گذاشته است. با نگاهی به این ویدئو، می‌توان دریافت که تنها بازی‌های فرست-پارتی شرکت سونی همچنان تاریخ عرضه‌ی مشخصی دارند و رمان انتشار عناوین ترد-پارتی از این ویدئو حذف شده‌اند.

بدون شک حذف شدن تاریخ عرضه‌ی برخی بازی‌ها در بازپخش کنفرانس شرکت سونی در جریان رویداد CES، می‌تواند بازخوردهای مختلفی داشته باشد؛ چرا که در جریان این کنفرانس، در مورد زمان عرضه‌ی بیشتر بازی‌های فرست-پارتی و ترد-پارتی شرکت سونی بحث شد و شاید بتوان گفت مشخص شدن تاریخ‌های حدودی، یکی از مهم‌ترین بخش‌های کنفرانس بود و حال شاهد آن هستیم که شرکت سونی در اقدامی عجیب، تاریخ‌های عرضه را در بازپخش کنفرانس خود بر روی یوتیوب حذف کرده است. برخی این اقدام را استراتژی شرکت سونی می‌دانند؛ چرا که با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا احتمال تاخیر در عرضه‌ی برخی عناوین وجود خواهد داشت و طرفداران نباید تا مشخص شدن زمان نهایی عرضه، بیهوده امیدوار شوند. برخی دیگر نیز اعتقاد دارند که استراتژی جدید شرکت سونی به این صورت است که زمان عرضه‌ی دقیق هر عنوان را تنها در زمانی نزدیک به انتشار آن به علاقه‌مندان اعلام نماید.

در پایان

طبق کنفرانس CES امسال شرکت سونی، مشخص شد که بازی Project Athia اثر استودیوی اسکوئر انیکس (Square Enix) قرار است در ماه ژانویه‌ی سال ۲۰۲۲ عرضه شود. همچنین تایید گردید که عنوان فضایی و علمی-تخیلی Pragmata که در ابتدا قرار بود در سال ۲۰۲۲ عرضه شود، با یک سال تاخیر به دست علاقه‌مندان خواهد رسید. علاوه بر این موارد، دو بازی Ghostwire: Tokyo و Stray قرار است در ماه اکتبر سال جاری میلادی عرضه شوند. البته دو عنوان فرست-پارتی Horizon: Forbidden West و Ratchet and Clank: Rift Apart هنوز تاریخ انتشار دقیقی ندارند اما به نظر می‌رسد در سال جاری میلادی در دسترس بازی‌بازان قرار گیرند. با نگاهی به نام عناوین ذکر شده که تنها بازی‌های انحصاری و ترد-پارتی شرکت سونی نیستند که قرار است در دو سال آینده منتشر گردند، می‌توان دریافت که کنسول پلی‌استیشن ۵ قصد دارد نسل نهم را به صورت طوفانی و با عرضه‌ی بازی‌های انحصاری بسیار زیادی آغاز نماید و شاید بتوان شاهد قدرتمندترین و درخشان‌ترین سال‌های حضور پلی‌استیشن در صنعت بازی‌های ویدئویی بود.

منبع : گیم فا

 

خبر پیشنهادی

3453454353 310x165 - آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

به نظر می‌رسد که بازی Returnal به زودی یک به‌روزرسانی قابل توجه دریافت می‌کند که …