کنسول‌های بازی راهی برای آموزش از راه دور

اگر چه برخی رسانه‌ها با دانش‌آموزان در مورد افزایش شمار بازی‌بازان Fortnite در دوران قرنطینه و همه‌گیری ویروس کرونا شوخی می‌کنند اما باید در نظر داشت که این قشر از افراد جامعه در هر منطقه و کشوری که باشند، ممکن است برخی از دسترسی‌های لازم به زمینه‌های آموزش‌ از راه دور را نداشته باشند. این وضعیت می‌تواند منجر به نگرانی برخی خانواده‌ها شود؛ از همین رو آن‌ها باید تجهیزات لازم جهت فراگیری و آموزش دروس در خانه را برای فرزندان خود آماده سازند.

45345 - کنسول‌های بازی راهی برای آموزش از راه دور

ممکن است بسیاری از خانواده‌ها به رایانه‌های شخصی مناسب و پهنای باند کافی اینترنت دسترسی داشته باشند اما با توجه به فراگیری دورکاری از خانه و اشغال بودن سیستم‌های موجود و یا حتی نبود تجهیزات ارتباطی کافی به مانند گوشی‌های هوشمند یا لپ‌تاب، دانش‌آموزان با مشکلاتی مواجه شوند. حال برخی از مدارس انگلستان یک راه استثنایی و جالب را به خانواده‌ها پیشنهاد داده‌اند.

طبق گزارش‌ها، برخی مدارس انگلستان به خانواده‌ها پیشنهاد کرده‌اند که در صورت امکان می‌توانند از کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ یا ایکس‌باکس وان به عنوان یک رایانه‌ی شخصی موقت استفاده نمایند. بسیاری از پورتال‌ها و سرویس‌هایی به مانند Microsoft Teams می‌توانند یک مرورگر داخلی در کنسول ایجاد کنند و از این طریق برای برخی خانواده‌های دارای محدودیت، راه‌گشا باشند. شما در تصویر زیر می‌توانید یکی از اعلامیه‌های مدارس در مورد استفاده از کنسول‌های بازی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان برای دسترسی به فضای مجازی و دریافت آموزش از راه دور را مشاهده نمایید:

34543543 - کنسول‌های بازی راهی برای آموزش از راه دور

بدیهی است که این یک فرصت ایده‌آل و روش عادی برای فراگیری دروس از راه دور نخواهد بود اما می‌تواند برای کودکان یا نوجوانانی که به سیستم‌های کافی دسترسی ندارند، مفید واقع شود. البته در کنار استفاده از کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ یا ایکس‌باکس، می‌توان از سیستم‌های دیگری به مانند تلویزیون‌های هوشمند یا دستگاه‌های Raspberry Pi نیز بهره برد.

منبع : گیم فا

 

خبر پیشنهادی

5345345345 310x165 - هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

به روزرسان جديد پلي استيشن ۴ که چند روز پيش در دسترس کاربران قرار گرفت، …