برنامه سونی برای تولید میزان پلی‌استیشن ۵ در سال ۲۰۲۱ چیست ؟

به نظر می‌رسد که شرکت سونی قصد دارد خطوط تولید کنسول پلی‌استیشن ۵ را در سال ۲۰۲۱ افزایش دهد؛ از همین رو می‌توان انتظار سال بزرگ و فوق‌العاده‌ای برای طرفداران این کنسول داشت.

453455 - برنامه سونی برای تولید میزان پلی‌استیشن ۵ در سال ۲۰۲۱ چیست ؟

با این که تعداد کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ به صورت بی‌سابقه‌ای در فروشگاه‌های اکثر مناطق جهان نایاب شده است، اما همچنان یک کالای داغ و پرطرفدار برای خریداران به شمار می‌آید. بسیاری از فروشگاه‌ها و خرده‌فروشی‌ها درخواست دریافت بیشتر کنسول پلی‌استیشن ۵ جهت عرضه به مشتریان را داشته‌اند و شرکت سونی در همین راستا، میزان تولید این محصول را افزایش داده است اما همچنان شاهد کمبود عرضه نسبت به تقاضای بازار هستیم.

با این که تعداد کنسول پلی‌استیشن ۵ فروخته شده بسیار کمتر از تقاضای واقعی بازار مصرف بوده است اما با همین رویه، شرکت سونی موفق شده است بسیاری از رکوردهای فروش تاریخ کنسول‌های بازی را به نام خود ثبت نماید. طبق گزارش‌های منتشر شده از سوی منبع‌های تحلیلگر، تاکنون بیش از ۳٫۵ میلیون نسخه از این کنسول منحصر به فرد به فروش رسیده است که خود نشان از یک موفقیت بزرگ در زمینه‌ی تجاری و محبوبیت برای شرکت سونی خواهد بود. حال با توجه به اخبار منتشر شده، به نظر می‌رسد شرکت سونی در سال ۲۰۲۱ قصد دارد تولید کنسول نسل نهمی خود را به شدت افزایش دهد تا بازی‌بازانی که تاکنون موفق نشده‌اند این محصول را دریافت کنند، نسبت به تهیه‌ی آن اقدام نمایند.

و اما …

به گزارش وب‌سایت خبری دیجی‌تایمز (Digitimes)، شرکت سونی قصد دارد با افزایش خطوط تولید خود، در سال ۲۰۲۱ بین ۱۶٫۸ تا ۱۸ میلیون کنسول پلی‌استیشن ۵ را تولید نماید. البته هنوز مشخص نشده است که وضعیت پخش این کنسول‌ها در سراسر جهان به چه صورت خواهد بود اما با توجه به رکوردشکنی در فروش این محصول، شرکت سونی تمامی تدابیر و پیش‌بینی‌های لازم برای تامین نیاز بازار مصرف را خواهد داشت. همچنین این شرکت قرار است نگاه ویژه‌ای به بازار مصرف بزرگ و گسترده‌ی آسیا داشته باشد.

با فرض این که شرکت سونی موفق شود تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی بیش از ۱۸ میلیون نسخه از کنسول خود را به فروش رساند، میزان فروش کنسول پلی‌استیشن ۵ به رقم ۲۱٫۵ میلیون واحد خواهد رسید. این رقم رویایی تقریبا معادل یک پنجم فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ (۱۱۳٫۵ واحد) از سال ۲۰۱۳ تاکنون به شمار می‌آید. حال طبق پیش‌بینی تحلیلگران، اگر شرکت سونی همچنان به فروش خوب کنسول پلی‌استیشن ۵ خود ادامه دهد، می‌توان انتظار داشت رکورد فروش ۱۵۵ میلیون واحدی کنسول افسانه‌ای پلی‌استیشن ۲ شکسته شود و تبدیل به پر فروش‌ترین کنسول بازی تاریخ شود.

نتیجه

در حال حاضر هنوز شرکت سونی پیش‌بینی خود از میزان فروش کنسول پلی‌استیشن ۵ در سال ۲۰۲۱ را منتشر نکرده اما عرضه‌ی کافی این محصول در مناطق بیشتر تایید شده است. این امر به وضوح نشان می‌دهد که این شرکت از مدتی پیش روند تولید کنسول را افزایش داده است. همچنین طبق اعلام این شرکت، تولید قطعات و تجهیزات این کنسول نیز به میزان کافی صورت می‌گیرد و جای هیچ نگرانی برای طرفداران نیست. در حال حاضر عمده‌ی فروش کنسول پلی‌استیشن ۵ و ارسال آن مربوط به سه منطقه‌ی آمریکای شمالی، ژاپن و اروپا می‌شود که قرار است به زودی مناطق دیگر نیز تحت پوشش قرار گیرند.

همراه با آمریکای شمالی و اروپا، کنسول پلی‌استیشن ۵ در کشورهای آسیایی به مانند سنگاپور، کره‌ی جنوبی و ژاپن عرضه شد. پس از آن بازی‌بازان کشورهای اندونزی، فیلیپین و مالزی توانستند این محصول را در کشورهای خود خریداری نمایند. حال به تازگی شرکت سونی به صورت رسمی خبر از عرضه‌ی کنسول پلی‌استیشن ۵ در کشور هند داده است و اعلام نموده پیش‌خرید این محصول از تاریخ ۲۳ دی ماه ۱۳۹۹ (۱۲ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی) آغاز خواهد شد.

منبع : گیم فا

 

خبر پیشنهادی

5345345345 310x165 - هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

به روزرسان جديد پلي استيشن ۴ که چند روز پيش در دسترس کاربران قرار گرفت، …