سونی به کاربران PS5 هشدار ارسال می‌کند

اعلان جدیدی که سونی به‌تازگی به پلی استیشن 5 اضافه کرده، به کاربران قبل از شروع بازی‌های بین نسلی اخطار می‌دهد که نسخه‌ی پلی استیشن 4 آن اجرا خواهد شد.

5445654 - سونی به کاربران PS5 هشدار ارسال می‌کند

از زمانی‌که پلی استیشن 5 عرضه شده است، بسیاری از کاربران به‌دلیل ابهام در اجرای باز‌های بین نسلی روی این کنسول از سونی انتقاد می‌کرده‌اند. قضیه از این قرار بود که بسیاری از بازیکنان، بدون اینکه خود بدانند، نسخه‌ی پلی استیشن 4 بازی‌ها را روی کنسول نسل نهمی خود اجرا می‌کردند.

حال طبق جدیدترین اخبار دنیای بازی، کاربری در توییتر به نام Tidux به‌تازگی متوجه شده زمانی‌که قصد داشته نسخه‌ی پلی استیشن 4 یک بازی را روی پلی استیشن 5 خود اجرا کند، با پیامی مواجه شده که در آن به کاربر اخطار می‌دهد نسخه‌ی نسل قبلی بازی اجرا خواهد شد. قبل از اضافه شدن این آپدیت کوچک ولی مهم به پلی استیشن 5، بازیکنان مجبور بودند وارد تنظیمات بازی در صفحه‌ی اول کنسول شوند تا بتوانند از نسل نهمی بودن بازی‌شان اطمینان حاصل کنند.

424234234 - سونی به کاربران PS5 هشدار ارسال می‌کند

سونی برخلاف ایکس باکس، سیستمی یکپارچه‌ای برای بازی‌های بین پلتفرمی خود معرفی نکرده است. ویژگی Smart Delivery کنسول‌های مایکروسافت طوری عمل می‌کند که بازیکنان «فقط یک‌بار یک بازی را خریداری می‌کنند و روی هرکدام از کنسول‌های ایکس باکس که بازی کنند، بهترین نسخه‌ی سازگار با همان پلتفرم به‌طور خودکار برای‌شان اجرا خواهد شد.»

از طرفی، سونی دست شرکت‌های بازی‌سازی ترد پارتی را باز گذاشته تا به صلاح‌دید خود از سیستم ارتقا بین نسلی استفاده کنند. بسیاری از بازی‌ها از جمله Marvel’s Avengers ،Cyberpunk 2077 و Destiny 2 همگی از آپگرید رایگان برای نسخه‌های نسل بعدی‌شان پشتیبانی می‌کنند. همچنین از چندوقت پیش، برچسبی روی نسخه‌های فیزیکی بازی‌های پلی استیشن 4 چسبانده می‌شود که روی آن نوشته شده این بازی به‌صورت رایگان قابل ارتقا به نسخه‌ی پلی استیشن 5 است.

دراین‌میان، شرکت‌هایی مانند الکترونیک آرتز برنامه‌ی ارتقا بین نسلی اختصاصی خود را راه‌اندازی کرده‌اند. برای مثال کسانی که نسخه‌ی نسل قبل بازی‌هایی از قبیل FIFA 21 و Madden 21 را خریداری کرده باشند، قادر خواهند بود تا ازطریق برنامه اعتبار دوجانبه (Dual Entitlement Scheme) این شرکت، بازی‌های مذکور را به رایگان به نسخه‌ی نسل جدید ارتقا دهند.

منبع : زومجی

 

خبر پیشنهادی

5345345345 310x165 - هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

به روزرسان جديد پلي استيشن ۴ که چند روز پيش در دسترس کاربران قرار گرفت، …