بازی Cyberpunk 2077 مشکل ذخیره فایل دارد

بازی Cyberpunk 2077 با مشکلات فنی بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند. باگ‌های تصادفی زیادی در این عنوان وجود دارد، اما این مشکلات در کنسول‌های پایه‌ی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان بسیار بیشتر دیده می‌شود. در کنار این باگ‌ها، بازی از عدم ثبات فریم نیز رنج می‌برد. مشکل جدیدی نیز توسط برخی بازی‌بازان گزارش شده که فایل ذخیره شده، بارگذاری نمی‌شود.

242342444 - بازی Cyberpunk 2077 مشکل ذخیره فایل داردبازی

به‌نظر می‌رسد که نسخه‌ی پلتفرم رایانه‌های شخصی درگیر بسیاری از این مشکلات نیست، اما مشکل مربوط به عدم بارگذاری فایل‌های ذخیره شده در این پلتفرم نیز وجود دارد. در طی یکی دو هفته‌ی اخیر، یک اشکال در بازی Cyberpunk 2077 کشف شد که به بازی‌بازان اجازه می‌دهد تا اقلام گران قیمت را خریداری کنند، سپس آن‌ها را نامحدود کپی و به‌فروش برسانند.
این مشکل راهی آسان برای کسب پول فراوان در بازی است، اما ظاهراً باعث بروز مشکلاتی می‌شود. بازی‌بازانی که از این روش استفاده کرده‌اند، بعد از مدتی با پیغام خطایی مواجه شده‌اند. این پیغام به آن‌ها اعلام می‌کند که فایل‌های ذخیره شده، قابلیت بارگذاری ندارند.
طی پرسش و پاسخ‌هایی که در سایت GOG.com مطرح شده، این جواب از طرف استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) دریافت شد:

متأسفانه فایل ذخیره، آسیب دیده و قابل بازیابی نیست. لطفاً برای ادامه دادن بازی از یک فایل ذخیره‌ی قدیمی استفاده کنید. مقدار کمتری از آیتم‌ها و موارد مختلف را نگه دارید. اگر از روش تکثیر زیاد استفاده کرده‌اید، احتمالا شاهد این مشکل خواهید بود. محدودیت اندازه‌ی حجم فایل ذخیره شده ممکن است در یکی از به‌روزرسانی‌های بعدی افزایش یابد، اما فایل‌های خراب به همین ترتیب باقی می‌مانند.
یک پست در وب‌سایت ردیت (Reddit) اشاره به وجود مشکل ناراحت کننده‌ی دیگری دارد. برخی از کاربران تشخیص داده‌اند که اگر اندازه‌ی فایل ذخیره بیش از 8 مگابایت شود، بازی آن را به عنوان یک فایل خراب شناسایی می‌کند. بسیاری از کاربران این وب‌سایت نیز این موضوع را تایید کرده‌اند و در کمال تعجب به فضای ذخیره‌ی هشت مگابایتی کنسول پلی‌استیشن ۲ اشاره داشتند. همچنین آن‌ها حجم فایل‌های ذخیره‌ی عناوین Deus Ex و Skyrim را برای مثال نام می‌برند که با وجود حجم بسیار بالا، هیچ مشکلی ندارد.
برای برطرف شدن این موضوع باید منتظر به‌روزرسانی‌های بعدی بازی بود. هنوز هم احتمال حل این مشکل از طریق به‌روزرسانی وجود دارد، زیرا بیش از چند مورد در بازی Cyberpunk 2077 وجود دارد که جدیدترین به‌روزرسانی، آن‌ها را برطرف کرده است.
سی‌دی پراجکت رد در قامت توسعه دهنده‌ی این عنوان، باید مشکلات زیادی را پس از انتشار پر از ایراد بازی برطرف نماید. به دلیل بروز این مشکلات، ارزش سهام و اعتبار شرکت کاهش یافته است. از طرفی هم بسیاری از کارمندان این استودیو از وضعیت مدیریت پروژه‌ی Cyberpunk 2077 ناراضی هستند.

بازی Cyberpunk 2077 هم اکنون برای پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و همچنین سرویس گوگل استدیا در دسترس است.

منبع : گیم فا

 

خبر پیشنهادی

3453454353 310x165 - آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

به نظر می‌رسد که بازی Returnal به زودی یک به‌روزرسانی قابل توجه دریافت می‌کند که …