انتشار بازی ترسناک Devotion توسط GOG لغو شد

شرکت GOG که اخیراً از انتشار دوباره‌ی بازی بحث برانگیز Devotion برروی فروشگاه خود خبر داده بود، امروز به طور ناگهانی تصمیم خود را تغییر داد و اعلام کرد که دیگر قصد ندارد این کار را انجام دهد.

654654 - انتشار بازی ترسناک Devotion توسط GOG لغو شد

Devotion یک بازی ترسناک اول شخص است که تنها چند روز پس از انتشار در فوریه‌ی ۲۰۱۹ برروی استیم، از این فروشگاه حذف و به طور کامل از دسترس خارج شد. جالب است بدانید که در حال حاضر تنها راه تجربه‌ی بازی خرید نسخه‌ی فیزیکی آن در تایوان است. دلیل حذف شدن ساخته‌ی استودیوی تایوانی رد کَندل گیمز (Red Candle Games) اشاره‌ی مستقیم به رئیس جمهور چین یعنی Xi Jinping و تمسخر خود بود. شاید جالب باشد بدانید که به دلیل مقایسه‌ی Jinping با شخصیت Winnie-the-Pooh شرکت دیزنی (Disney)، این خرس بامزه به طور کامل در کشور چین ممنوع شده است. این در حالی است که بازی Devotion شامل یک پوستر با عبارت «Xi Jinping Winnie-the-Pooh moron» می‌شود که به طور مستقیم به موضوع Winnie-the-Pooh اشاره دارد.

با توجه به کیفیت بالای Detention، ساخته‌ی قبلی رد کندل گیمز، بسیاری از بازی‌بازان منتظر بودند تا بازی جدید این استودیوی تایوانی را تجربه کنند. اما پس از حذف Devotion از استیم، دیگر امکان دسترسی به این عنوان وجود نداشت. به همین خاطر، انتشار خبر عرضه‌ی بازی توسط GOG بازی‌بازان زیادی را خوشحال کرد. اما متاسفانه این‌طور که به نظر می‌رسد، بازی Devotion نفرین شده و قرار نیست دوباره منتشر شود. GOG دلیل عدم انتشار بازی Devotion را دریافت «پیام‌های بازی‌بازان» اعلام کرده است:

اوایل امروز، اعلام شد که بازی Devotion قرار است راهی GOG شود. پس از دریافت پیام‌های متعدد از سوی بازی‌بازان، ما تصمیم گرفتیم این عنوان را برروی فروشگاه خود قرار ندهیم.
همان‌طور که انتظار می‌رفت، بازی‌بازان اصلاً از این تصمیم راضی نیستند و عدم ارائه‌ی دلیل کافی از سوی GOG نیز کمکی به بهتر شدن وضعیت فعلی نمی‌کند. با در نظر گرفتن دلیل حذف بازی Devotion از روی استیم، می‌توان حدس زد که GOG نیز از ترس فشار دولت چین تصمیم خود را تغییر داده است. آقای جو اسکربلز (Joe Skrebels)، خبرنگار IGN، اعلام کرد که پس از بررسی توییت‌های منتشر شده در پاسخ به GOG در طی ۲۴ ساعت گذشته، حتی یک اشاره به Devotion نیز پیدا نکرده است:

می‌دانم که «پیام‌ها» ممکن است از مکان‌های مختلفی ارسال شوند، اما من در طی ۲۴ ساعت گذشته تمام توییت‌های در نظر گرفته شده برای GOG را بررسی کردم و تا پیش از انتشار خبر عدم عرضه‌ی Devotion، نتوانستم حتی یک اشاره به بازی پیدا کنم.
متاسفانه رد کندل گیمز هنوز به خبر عدم عرضه‌ی بازی برروی GOG واکنشی نشان نداده و هنوز مشخص نیست که آیا این عنوان اصلاً شانسی برای انتشار در مناطق دیگر دارد یا خیر. خوشبختانه این استودیو هم‌اکنون در وضعیت خوبی قرار دارد و در حال کار برروی یک پروژه‌ی جدید است.

منبع : گیم فا

 

خبر پیشنهادی

3453454353 310x165 - آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

به نظر می‌رسد که بازی Returnal به زودی یک به‌روزرسانی قابل توجه دریافت می‌کند که …