پلی استیشن 5 بیشترین فروش افتتاحیه تاریخ را تجربه کرد

فروش افتتاحیه‌ی پلی استیشن 5 سونی از ۲ میلیون دستگاه هم بیشتر بوده است. سونی عملا تایید کرد که PS5 حالا قوی‌ترین افتتاحیه نه فقط بین همه‌ی پلی استیشن‌ها که بین تمام کنسول‌های بازی در تاریخ را دارد.

3453555 - پلی استیشن 5 بیشترین فروش افتتاحیه تاریخ را تجربه کرد

اکانت‌های رسمی پلی استیشن در شبکه‌های اجتماعی کشورهای مختلف تایید کردند که پلی استیشن 5 توانست بزرگ‌ترین فروش افتتاحیه بین تمام کنسول‌های بازی شرکت سونی تا به امروز را تجربه کند. از قضا همه‌ی تحلیل‌گرها می‌دانند که رکورد بیشترین فروش افتتاحیه یک کنسول بازی ویدیویی به یکی از کنسول‌های خود شرکت سونی تعلق داشته است. در نتیجه اکنون اندی رابینسون، دنیل احمد و چندین و چند منبع دیگر اعلام کردند که پلی استیشن 5 همان‌گونه که پیش‌بینی می‌شد توانست به «بیشترین فروش افتتاحیه یک کنسول بازی» در تاریخ برسد و مجددا رکورد خود سونی را بشکند. کنسول پلی استیشن 4 در دو هفته به فروش ۲.۱ میلیون دستگاه رسید و و حالا پلی استیشن 5 این عدد را هم به‌سادگی در کمتر از دو هفته پشت سر گذاشته است. به همین خاطر این نه فقط یک رکورد برای شرکت ژاپنی که رکوردی برای کل صنعت ویدیوگیم به حساب می‌آید.

سونی در بیانیه‌ی رسمی جدید خود می‌نویسد: «می‌خواهیم از تمام گیمرها در همه‌ی نقاط دنیا تشکر کنیم که با پلی استیشن 5 بزرگ‌ترین افتتاحیه یک کنسول را برای ما رقم زدند. تمایل مردم به خرید کنسول پلی استیشن 5 در تاریخ بی‌سابقه است. پس تایید می‌کنیم که پیش از پایان یافتن سال ۲۰۲۱ میلادی، پلی استیشن 5های بیشتری به فروشگاه‌های مختلف می‌رسند».

پیش‌تر رسانه‌ی معتبر گیمزاینداستری پیش‌بینی کرد که «پلی استیشن 5 بزرگ‌ترین عرضه یک کنسول در تاریخ را تجربه خواهد کرد» و جیم رایان هم به‌صورت رسمی گفت «تمام پلی استیشن 5های موجود به‌طور کامل فروش رفته است». در نتیجه این اخبار بازی رسمی و تازه هم کاملا منطقی به نظر می‌رسد.

منبع : زومجی

 

خبر پیشنهادی

5345345345 310x165 - هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

به روزرسان جديد پلي استيشن ۴ که چند روز پيش در دسترس کاربران قرار گرفت، …