اطلاعات جدیدی از Playstation VR 2 لو رفت

هدست واقعیت مجازی Playstation VR، موفقیت بسیار بزرگی برای سونی بود و توانست تجربه‌ی بازی‌های واقعیت مجازی را با قیمت نسبتا مناسب به هواداران تحویل دهد. حال پتنتی از Playstation VR 2 منتشر شده است که تغییرات جالبی را نشان می‌دهد.

54543 - اطلاعات جدیدی از Playstation VR 2 لو رفت

افراد زیادی هستند که دوست دارند سونی نسخه‌ی دوم هدست واقعیت مجازی Playstation VR 2 را به بازار عرضه کند. هدست اول با اینکه از نظر قدرت در سطح پرچم‌داران این بازار مثل Valve Index یا Oculus Rift نبود، اما تجربه‌ی مجموعا خوبی را با توجه به قیمتش ارائه می‌داد و خبر خوب این بود که برای تجربه‌ی بازی‌های واقعیت مجازی، نیازی به سخت‌افزار چندان قدرتمند نبود و همان پلی‌استیشن ۴ کفایت می‌کرد. اما متاسفانه پلی‌استیشن ۵ از هدست Playstation VR به صورت نیتیو پشتیبانی نمی‌کند و این هدست تنها از طریق Backwards Compatibility برروی این کنسول کار می‌کند. به همین سبب قطعا عرضه‌ی Playstation VR 2 لازم به نظر می‌رسد.

پتنت ثبت اختراع جدیدی که از Playstation VR 2 منتشر شده است، نشان می‌دهد که این هدست در خورد سنسورهای حرکتی و فشاری گوناگونی دارد. یکی از کارایی‌های این سنسورها، این است که مشخص کنند که آیا کاربر، هدست را به درستی پوشیده است یا خیر. همچنین ظاهرا در این هدست از چراغ‌های LED هم استفاده شده است که کارایی مشابه‌ای دارند و مثلا اگر هدست را به طرز نادرستی بپوشید، چراغ LED قرمز خواهد شد.

این پتنت همچنین نشان می‌دهد که هدست Playstation VR 2 مجهز به فناوری Haptic Feedback خواهد بود. فناوری Haptic Feedback یکی از قابلیت‌های جدید و کلیدی کنترلر دوال‌سنس است و باید دید که سونی چطور از این فناوری در یک هدست واقعیت مجازی استفاده می‌کند.

در ابتدای ۲۰۲۰ هم پتنت دیگری به ثبت رسیده بود که نشان می‌داد Playstation VR 2 قرار است با کنترلرهایی مشابه با Valve Index دو عرضه شوند. البته این پتنت‌ها، لزوما به معنای حضور این ویژگی‌ها در محصول نهایی نیست و باید منتظر دید سونی با Playstation VR 2 چه خواهد کرد.

منبع : گیم فا

 

خبر پیشنهادی

5345345345 310x165 - هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

به روزرسان جديد پلي استيشن ۴ که چند روز پيش در دسترس کاربران قرار گرفت، …