بازار سیاه پلی استیشن 5 راه افتاد!

درخواست زیاد برای خرید و نبود موجودی کافی باعث شد پلی استیشن ۵ در بازار سیاه با قیمت‌ بسیار بالا به فروش برسد.

3452345 - بازار سیاه پلی استیشن 5 راه افتاد!

پلی استیشن ۵ راهی بازار شد و در همان اولین ساعات عرضه این کنسول، بازار سیاه آن هم به وجود آمد. معمولا تولید اولیه‌ی کنسول‌های نسل جدید چندان زیاد نیست و قطعا همه نمی‌توانند پلی استیشن ۵ را در روز عرضه تهیه کنند؛ درنتیجه افرادی که موفق به خربد آن شده‌اند، کنسول جدید خود را با قیمت بسیار بالاتری به ‌فروش می‌رسانند. حتی کار به جایی رسیده است که پلی استیشن ۵ در وب‌سایت‌های مختلف با قیمت ۲۰۰۰ دلار(حدود 54 میلیون تومان) فروخته می‌شود.

3454353 - بازار سیاه پلی استیشن 5 راه افتاد!

در خواست برای خرید کنسول‌های نسل جدید مانند ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ۵ بسیار زیاد است و عده‌ای با سوء استفاده از درخواست بالا برای کنسول‌های جدید، برای خود کاسبی جدیدی راه انداخته‌اند و این کنسول‌های ۵۰۰ دلاری را با قیمت‌های بسیار بالا می‌فروشند.

درحال‌حاضر بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی دیگر کنسول‌ جدیدی برای فروش ندارند و کاربران برای عرضه مجدد باید صبر کنند؛ به همین دلیل پلی‌استیشن ۵ سر از وب‌سایت‌هایی مانند eBay درآورده است. در این میان اکثر فروشگاه‌های اینترنتی مانند والمارت و گیم‌اسپات اعلام کرده‌اند با همکاری سونی قصد دارند پلی‌استیشن ۵ را برای فروش تأمین کنند تا گیمرها بتوانند این کنسول را با قیمت استاندارد خریداری کنند.

با این‌حال بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که سونی اعلام کرده است تا سه سال دیگر از پلی‌استیشن ۴ پشتیبانی خواهد کرد و بازی برای این کنسول ساخته خواهد شد.

تولید محدود کنسول‌های نسل جدید به دلیل شرایطی مانند شیوع کرونا و درخواست بالای مردم در سرتاسر دنیا، باعث شده است این کنسول در ایران هم با قیمت بسیار بالا به‌ فروش برسد. پیشنهاد می‌کنیم چند ماه برای خرید کنسول‌های نسل جدید صبر کنید.

منبع : زومیت

 

خبر پیشنهادی

5345345345 310x165 - هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

به روزرسان جديد پلي استيشن ۴ که چند روز پيش در دسترس کاربران قرار گرفت، …