سونی برای عرضه‌ی پلی‌ استیشن 5 در هند به مشکل خورد!

یک ماه دیگر تا عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ زمان باقی مانده است و حالا به نظر می‌رسد به دلیل وجود مشکلات حق توزیع و کپی‌رایت شرکت سونی نتواند به راحتی کنسول خود را در هند عرضه کند.

34535346 - سونی برای عرضه‌ی پلی‌ استیشن 5 در هند به مشکل خورد!

تقریباََ یک ماه تا عرضه‌ی کنسول نسل بعدی شرکت سونی یعنی پلی‌استیشن ۵ فاصله داریم و بازی‌بازان در سرتاسر جهان برای تجربه‌ی کنسول‌های نسل بعدی به شدت هیجان زده هستند. پلی‌استیشن ۵ برای چند سال بر سر زبان‌ها بوده است و سونی از سال ۲۰۱۵ مراحل توسعه‌ و ساخت این پلتفرم را آغاز کرد. حالا با نزدیک شدن به عرضه هیجان و هایپ بازی‌بازان نیز به اوج خود رسیده است. با این وجود، به نظر می‌رسد که سونی کنسول خود را نتواند به راحتی در یک کشور عرضه کند.

لانچ کنسول‌های نسل بعدی همیشه یک رویداد مهم و اساسی به شمار می‌آید و برای برگزاری یک رویه‌ی مناسب پیش‌فروش باید با موشکافی کامل کل قضیه مورد بررسی قرار گیرد. تقاضای برای هر دو کنسول پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس آنقدر بالا بوده که برخی خرده‌فروشی‌ها مانند والمارت (Walmart) مجبور شدند برنامه‌های خود را تغییر دهند و حتی ارائه‌ی یک سری از تقاضاها به سال ۲۰۲۱ موکول شده است. در کنار تمامی این مشکلات، به نظر می‌رسد بازی‌بازان هندی باید برای مدت زیادی منتظر لانچ رسمی در کشور خود باشند.

بر اساس گزارش‌ها، یک شهروند دهلی با نام آسوانی (Aswani) در اکتبر سال گذشته تقریباََ ۵ ماه قبل از سونی نام‌تجاری “PS5” را به نام خود ثبت کرده است. تا به این لحظه هر دو طرف سونی و آسوانی برای استفاده‌ی این نام تجاری درخواست داده‌اند و دولت هند با هر دو مخالفت کرد که بدین معنا است که دولت هند قصد دارد قضیه را روشن کند.

در هر حال به نظر نمی‌رسد تا قبل از عرضه‌ی رسمی کنسول پلی‌استیشن ۵ مشکلات برطرف شود بنابراین احتمالاََ بازی‌بازان هندی نمی‌توانند همزمان با سایر نقاط جهان پلی‌استیشن ۵ خود را خریداری کنند.

حتی با وجود این مشکلات به نظر نمی‌رسد عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ در هند با تاخیر طولانی مدت رو به رو شود. این اولین باری نیست که مشکلاتی پیرامون حق و حقوق تجاری و یا دسترسی تبلیغاتی گریبان‌گیر شرکت‌های بزرگ شده است. به دنبال اعمال یک سری قوانین و سیاست‌های مالیاتی در ترکیه، قیمت کنسول اکس‌باکس سری اکس در این کشور به شدت بالا است.

نکته‌ی ناراحت کننده‌ این است که تنها یک ماه قبل از عرضه‌ی رسمی پلی‌استیشن ۵ این موضوع به اشتراک گذاشته شد.

پلی‌استیشن ۵ در تاریخ ۲۲ آبان (۱۲ نوامبر) عرضه خواهد شد.

 

منبع : گیم فا

 

خبر پیشنهادی

34534534 310x165 - انتشار بازی Scorn احتمالا تا سال 2022 تاخیر دارد

انتشار بازی Scorn احتمالا تا سال 2022 تاخیر دارد

بیانیه‌ی مطبوعاتی اخیر کپلر اینتراکتیو (Kepler Interactive) جزئیاتی از برنامه‌ها و اهداف آینده‌ی آنان را …