Xbox Series X پیش فروش شده با تاخیر به مشتریان می‌رسد

تقاضای بیشتر از حد انتظار باعث غافلگیری سونی و مایکروسافت در پیش فروش کنسول‌های نسل بعد این دو کمپانی شده است. همچنین خرده فروشانی که این دو کمپانی برای پیش فروش کنسول‌های جدید خود انتخاب کرده‌اند نیز از استقبال پرشور گیمرها غافل گیر شده‌اند.

53453 - Xbox Series X پیش فروش شده با تاخیر به مشتریان می‌رسد

آمازون به عنوان بزرگ‌ترین خرده فروشی دنیا پیش از هر خرده فروشی دیگر سهم موجودی خود از پیش فروش پلی استیشن و ایکس باکس جدید را به اتمام رساند و حتی ممکن است نتواند در روز عرضه، دستگاه‎های پیش فروش شده را به دست خریداران برساند. پس از هشدار در رابطه با احتمال تاخیر در عرضه پلی استیشن 5، این کمپانی احتمال عرضه با تاخیر کنسول های Xbox Series X را نیز به مشتریان خود اعلام کرده است.

عرضه با تاخیر کنسول های Xbox Series X توسط آمازون

هفته گذشته آمازون ایمیلی را به مشتریانی که پلی استیشن 5 را از این فروشگاه پیش خرید کرده بودند ارسال کرد و به آنها اطلاع داد به علت تقاضای بالا، ممکن است کنسول خریداری شده در روز عرضه به خریداران تحویل داده نشود. کنسول جدید سونی قرار است در تاریخ 12 نوامبر در چندین کشور از جمله امریکا و در تاریخ 19 نوامبر در دیگر نقاط جهان عرضه شود. از روز جمعه، این کمپانی ارسال ایمیل مشابهی را برای افرادی که ایکس باکس سری ایکس را پیش خرید کرده اند آغاز کرده است. متن ایمیل جز مدل کنسول، هیچ تفاوتی با ایمیلی که برای خریداران PS5 ارسال شده بود ندارد. آمازون این بار هم تقاضای بالا را دلیلی بر احتمال عدم تحویل کنسول مایکروسافت به افرادی دانسته که Xbox Series X را پیش خرید کرده اند.

آمازون ایمیل خود را با بیان اینکه کمپانی تمام تلاش خود را برای تحویل به موقع دستگاه به مشتریان خواهد کرد ادامه داده است. این اتفاق در مورد دیگر خرده فروشی هایی که کنسول های نسل بعد را پیش فروش کرده اند وجود دارد اما آمازون تنها فروشگاهی بوده که این موضوع را با مشتریان خود در جریان گذاشته است. این اتفاق باعث شد والمارت، دیگر خرده فروشی بزرگ و نامدار در یک توییت به آمازون طعنه بزند و بنویسد:” برای دریافت پلی استیشن 5 منتظر مانده اید؟ ما اینگونه نیستیم. همین حالا کنسول را پیش خرید کنید!”

با اینکه مشتری مداری آمازون در این اقدام قابل توجه است، اما این اتفاق برای بزرگ ترین خرده فروشی دنیا چندان جالب نیست و می تواند وجهه بدی را برای این کمپانی به دنبال داشته باشد.

منبع : سخت افزار

 

خبر پیشنهادی

5345345345 310x165 - هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

به روزرسان جديد پلي استيشن ۴ که چند روز پيش در دسترس کاربران قرار گرفت، …