خبری ناراحت‌کننده برای صاحبان نسل‌های قبل پلی‌استیشن‌

عدم پشتیبانی پلی‌استیشن ۵ از بازی‌های سه نسل ابتدایی این پلتفرم تایید شد.

432432 - خبری ناراحت‌کننده برای صاحبان نسل‌های قبل پلی‌استیشن‌

جیم رایان (Jim Ryan)، رئیس بخش پلی‌استیشن شرکت سونی، در مصاحبه‌ی خود با وبسایت ژاپنی فامیتسو (Famitsu) تایید کرد که کنسول نسل بعدی آن‌ها، پلی‌استیشن ۵، از عناوین پلی‌استیشن ۱، ۲ و ۳ پشتیبانی نخواهد کرد و طرفداران منتظر چنین قابلیتی نباشند. وقتی از او در مورد Legacy Backwards Compatibility سوال شد، وی در جواب گفت که کنسول پلی‌استیشن ۵ خواهد توانست ۹۹ درصد عناوین پلی‌استیشن ۴ را اجرا کند اما نمی‌تواند به پیاده‌سازی قابلیت Backwards Compatibility برای کنسول‌های قدیمی‌تر دست پیدا کند.

البته به احتمال بسیار زیاد بازی‌های کلاسیک پلی‌استیشن ۲ که برای پلی‌استیشن ۴ نیز پورت شدند برروی پلی‌استیشن ۵ نیز در دسترس قرار گیرند اما انتظار اجرای آثار دیگر و اورجینال آن پلتفرم را نداشته باشید.

همچنین باید بدانید که یکی از غافلگیری‌های رویداد دیشب پلی‌استیشن رونمایی از سرویس Playstation Plus Collection بود که برای تمام کسانی که مشترک پلی‌استیشن پلاس باشند در دسترس قرار می‌‌گیرد و شاید در ادامه‌ی راه برخی آثار کنسول‌های قدیمی پلی‌استیشن برای پلتفرم جدید پورت و در این سرویس قرار گیرند. سرویس جدید Playstation Plus Collection جایگزینی برای PS Now به حساب نمی‌آید و در زیر مجموعه‌ی آن نیز قرار نمی‌گیرد. این سرویس به صورت جداگانه نسبت به سایر سرویس‌ها قابل تجربه خواهد بود که البته می‌خواهد در مقیاسی محدود با قابلیت‌هایی شبیه به اکس‌باکس گیم‌پس به مخاطب ارائه شود که البته اگرچه با سرویسی در سطح پایین‌تر طرف هستیم اما تنها با داشتن اشتراک پلاس قابل دستیابی خواهد بود و مانند گیم‌پس نیاز به پرداخت هزینه‌ی اضافی ندارد.

 

منبع : گیم فا

 

خبر پیشنهادی

5345345345 310x165 - هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

به روزرسان جديد پلي استيشن ۴ که چند روز پيش در دسترس کاربران قرار گرفت، …