تحلیل‌ها درباره فروش پلی‌استیشن 5

تحلیلگران معتقدند پلی‌استیشن ۵ از مجموع فروش اکس‌باکس سری اس و اکس‌باکس سری اکس بیشتر خواهد فروخت.

453333 - تحلیل‌ها درباره فروش پلی‌استیشن 5

بر اساس گزارش‌های جدید منتشر شده از سوی تحلیلگران و حتی نظرسنجی‌های مختلف، پلی‌استیشن ۵ پرفروش‌ترین کنسول نسل‌بعدی خواهد بود اما رقابت نزدیک‌تر می‌شود. وبسایت تحلیلی مذکور قبلاََ اکس‌باکس سری اس را وارد آمار خود نکرده اما در تحلیل جدید خود اکس‌باکس سری اس را نیز مورد بررسی قرار داده است.

وبسایت مشهور Ampere Analysis یک شرکت تحقیقاتی و تحلیلی به حساب میآید که تخصص آن بررسی محتوا، ارتباطات و رسانه‌های احتماعی است. رئیس بخش تحقیقاتی بازی‌های ویدیویی در مطالعات جدید خود اکس‌باک سری اس را وارد بررسی‌های خود کرده و تحلیلی جدید را به اشتراک گذاشته است. آن‌ها در ماه ژوئن گذشته پیش‌بینی کرده بودند که پلی‌استیشن ۵ دو برابر اکس‌باکس سری اکس فروش خواهد داشت اما حالا کمی اوضاع فرق می‌کند.

این شرکت تحقیقاتی نمودار پیش‌بینی خود را منتشر کرده که شما می‌توانید آن را در ادامه مشاهده کنید:

2343242 - تحلیل‌ها درباره فروش پلی‌استیشن 5

این شرکت در سه نکته‌ای که در ادامه می‌خوانید دلایل را ذکر و جزئیات مهم را خاطرنشان کرده است:

بخشی از فروش اکس‌باکس سری اکس حالا کاهش میابد و به اکس‌باکس سری اس تبدیل می‌شود.
بخشی از فروش اکس‌باکس وان به اکس‌باکس سری اس تغییر پیدا می‌کند و نتیجه‌اش انتقال سریع به نسل بعدی است. (همچنین این باعث می‌شود بخشی از فروشی که در آینده قرار بود رخ بدهد زودتر انجام شود)
بخش زیادتری از کاربران اکس‌باکس وان اس و اکس‌باکس وان اکس متقاعد می‌شود که با قیمت پایین‌تر به سری اس مهاجرت کنند تا این که اکس‌باکس سری اکس خریداری کنند.

اگرچه سری اس به طور حتم تاثیر مثبتی برروی گسترش اکوسیستم اکس‌باکس خواهد داشت اما ما هنوز استراتژی سونی را ندیده‌ایم. تحلیلگران باور دارند که استراتژی مایکروسافت باعث می‌شود که آن‌ها برای رقابت در وضعیت بهتری قرار گیرد اما قدرت برند پلی‌استیشن و موفقیت آن‌ها در نسل هشتم در نسل بعد تاثیرگذار خواهد بود. سرمایه‌گذاری شدید سونی برروی باز‌های انحصاری و محتویات منحصر به فرد اگر با یک قیمت متعادل در مقابل ارزش ارائه شده همراه شود مطمئناََ توجه‌ی مشتریان را به خود جلب می‌کند. تنها گذشت زمان می‌تواند پادشاه حقیقی نسل نهم را مشخص کند.

پلی‌استیشن ۵، اکس‌باکس سری اس و اکس‌باکس سری اکس در تعطیلات امسال عرضه خواهند شد.

 

منبع : گیم فا

 

خبر پیشنهادی

34534534 310x165 - انتشار بازی Scorn احتمالا تا سال 2022 تاخیر دارد

انتشار بازی Scorn احتمالا تا سال 2022 تاخیر دارد

بیانیه‌ی مطبوعاتی اخیر کپلر اینتراکتیو (Kepler Interactive) جزئیاتی از برنامه‌ها و اهداف آینده‌ی آنان را …