آیا کنسول دستی سونی PS5P عرضه می‌شود؟

آخرین کنسول دستی «سونی» با نام PS Vita، همچنان توسط برخی از گیمرها مورد استفاده قرار می‌گیرد. سال‌ها از معرفی این کنسول گذشته و این شرکت ژاپنی هیچ برنامه‌ای برای ساخت یک کنسول دستی جدید نداشت. اما ظاهراً سونی به دنبال یک کنسول دستی دیگر، برای رقابت با Nintendo Switch است. رقیبی که می‌تواند سوئیچ را حسابی غافلگیر کند.

87876 - آیا کنسول دستی سونی PS5P عرضه می‌شود؟

در اواخر سال 1395 بود که برای اولین بار پتنت های یک کنسول بازی دستی که توسط Sony به ثبت رسیده بود، در منابع خبری منتشر شد. بسیاری از گیمرها خوشحال از ورود یک کنسول بازی جدید به انتظار نشسته اما این محصول هیچ‌گاه به مرز تولید نرسید. پس از آن شاهد گمانه زنی‌های بسیار در این زمینه بودیم؛ آیا سونی یک کنسول دستی دیگر را به مرز تولید خواهد رساند؟

اگر چه PS Vita فروش مناسبی را تجربه کرد، اما هیچ‌گاه موفق به شکست رکورد فروش کنسول PSP نشد. از آن زمان به بعد هم سونی قید کنسول‌های دستی را زده و تنها بر روی کنسول‌های خانگی متمرکز شد. زمانی که نینتندو به دنبال کنسول هیبریدی Switch رفت، بسیاری آن را یک پروژه شکست خورده قلمداد کرده و علت این شکست را گوشی‌های هوشمند می‌دانستند. اما جسارت نینتندو منجر به احیای مجدد کنسول‌های بازی دستی شد.

45888 - آیا کنسول دستی سونی PS5P عرضه می‌شود؟

فروش کنسول Nintendo Switch به بیش از 55 میلیون دستگاه رسیده و در بسیاری از نقاط جهان دومین کنسول محبوب پس از PS4 است. موسسه Goldman Sachs به تازگی اعلام کرده است که تاریخ انتشار کنسول دستی جدید سونی، و حتی کنسول PlayStation 6 را می‌داند. به گفته این موسسه، سونی در پایان سال 2020 کنسول PlayStation 5 را روانه بازار کرده و در سال 2023 نیز یک کنسول دستی دیگر با نام PlayStation5 Portable را عرضه خواهد کرد.

در نهایت پیش‌بینی های Goldman Sachs حاکی از آن هستند که در سال 2027، شاهد معرفی کنسول PlayStation 6 خواهیم بود. احتمال عرضه کنسول دستی جدید، آن هم محصولی که بر پایه PS5 تولید شود بسیار زیاد است. این داده‌ها تا پیش از این نیز از سوی برخی منابع منتشر شده اما چندان جدی گرفته نشده بودند. سونی تا سال 2023 تمام تمرکز خود را بر پشتیبانی از PS5 قرار داده و سپس یک کنسول دستی و یا هیبریدی را وارد بازار خواهد کرد. این کنسول دستی می‌تواند رقیب بالقوه Nintendo Switch باشد.

 

منبع : شهر سخت افزار

خبر پیشنهادی

534534534 310x165 - خالق Xbox از AMD عذرخواهی کرد

خالق Xbox از AMD عذرخواهی کرد

سال پیش در چنین روزی، مایکروسافت یکی از بی سابقه‌ترین تصمیمات را در دنیای سخت …