لقب بدترین بازی سال به بازسازی Warcraft III رسید

یکی از بهترین اتفاقات Blizzcon 2018 تبدیل به یکی از بدترین بازی‌های ۲۰۲۰ شد؛ در بلیزکان دو سال پیش و وقتی همه از معرفی دیابلو ایمورتال ناامید شده بودند، رونمایی از بازسازی وارکرفت 3 (Warcraft 3: Reforged) حکم مرحمی را داشت که کمی می‌توانست حال طرفداران بلیزارد را بهتر کند اما حالا که بازی منتشر شده فهمیدیم این مرحم انگار از نمک روی زخم هم بدتر بوده است.

4564 - لقب بدترین بازی سال به بازسازی Warcraft III رسید

Warcraft 3: Reforged قرار بود یک بازسازی مدرن و همچنان پایبند به ریشه‌های عنوان اصلی باشد. بلیزارد قبلا سابقه بازسازی بازی‌هایش را داشته، آن‌ها در ۲۰۱۷ بازسازی استارکرفت (StarCraft) را منتشر کردند که بهبودها و مدرن‌سازی‌های زیادی داشت.

چند ماه قبل هم این شرکت سرورهای World of Warcraft Classic را راه انداخت که در آن بازیکن‌ها می‌توانستند یک تجربه امروزی‌تر و همچنان نوستالژی از نسخه اولیه World of Warcraft را تجربه کنند. هر دو بازی با بازخوردهای مثبتی روبه‌رو شدند و Warcraft 3: Reforged به عنوان ادامه دهنده عرضه بازسازی‌های با کیفیت از سوی بلیزارد انگار می‌خواست جایی بین این دو قرار بگیرد.

یعنی نه به اندازه World of Warcraft Classic شبیه به بازی قدیمی‌اش باشد و نه به اندازه بازسازی استارکرفت تغییرات زیادی را به نمایش بگذارد. حالا نتیجه نهایی چی شده است؟ Warcraft 3: Reforged یکی از بدترین بازی‌های امسال از نگاه کاربران متاکریتیک لقب گرفت. البته شاید هم بدترین بازی در تمام دوران این سایت، تمام بازی‌ها را ندیده‌ام ولی به دست آوردن چنین امتیازی واقعا هنر می‌خواهد.

Warcraft 3: Reforged چند روز در دسترس مخاطبین قرار گرفت و تا اینجا بازی از مجموع ۱۰ هزار امتیازی که کاربران متاکریتیک به بازی داده‌اند، میانگین ۰.۶ را را به دست آورده است. چرا اینقدر طرفداران عصبانی هستند؟ به چند دلیل:

۱- بلیزارد قول کات سین‌ها، گرافیک و صداگذاری بهبود یافته را در Warcraft 3: Reforged قول داده بود. حتی در بلیزکان 2018 که بازی به نمایش درآمد چنین چیزی مشخص بود اما در نسخه نهایی اصلا بهبودها به اندازه نمایش‌های اولیه نیستند.

۲- بازیکن‌ها گزارش‌های مختلفی از باگ‌ها، بارگزاری نشدن بعضی آبجکت‌ها و کرش کردن بازی منتشر کرده‌اند. حتی بعضی‌ها می‌گویند رابط کاربری بازی نسبت به نسخه اصلی بدتر شده است.

۳- خیلی‌ها مشکل اتصال به بازی را دارند. حتی اتصال به مسابقات شخصی سازی شده و دسترسی به کمپین هم برای تعدادی چالش شده. جالب‌تر اینجاست چون Reforged و نسخه اصلی وارکرفت در یک بستر آنلاین یکسان قرار دارند، این مشکلات سرور روی نسخه اصلی نیز تاثیراتش را گذاشته است.

۴- برعکس نسخه اصلی وارکرفت 3 بلیزارد کنترل کامل نقشه‌ها و مسابقاتی که بازیکن‌ها با ابزار موجود در Reforged می‌سازند را دارد. احتمالا آن‌ها این کار را کرده‌اند تا با یک DOTA 2 دیگر مواجه نشوند ولی این مسئله خیلی‌ها را عصبانی کرده‌ است.

منبع : ویجیاتو

خبر پیشنهادی

976976708 310x165 - ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

با فاش شدن بخشی از فایل‌های به‌روزرسانی جدید بازی Fortnite، به نظر می‌رسد اسکین نیجای …