قابلیت جدیدی که به درخواست سامسونگ به Xbox Series X افزوده خواهد شد

این روزها مانیتورهای فوق عریض با نسبت ابعاد 21:9 و 32:9 محبوبیت بسیار زیادی بین کاربران کامپیوترهای خانگی پیدا کرده‌اند، زیرا صفحه نمایش‌های فوق عریض فضای بیشتری را به نسبت صفحه نمایش‌های 16:9 در اختیار طراحان و گیمرها قرار می‌دهند. یکی از مشکلات اصلی صفحه نمایش‌های فوق عریض عدم سازگاری کنسول‌های گیمینگ است، اما به نظر می‌رسد که سامسونگ به دنبال حل این مشکل است.

6565 - قابلیت جدیدی که به درخواست سامسونگ به Xbox Series X افزوده خواهد شد

در سال‌های اخیر شاهد رشد چشمگیر صفحه نمایش‌های فوق عریض بودیم و شرکت‌های بسیاری برای ساخت این نوع از مانیتورها دست به کار شدند؛ اما روند پشتیبانی از این مانیتورها به سرعت تولید و گسترش آن‌ها نبوده است و همچنان بسیاری از بازی‌های جدید در روزهای ابتدایی عرضه از نسبت ابعاد 21:9 و 32:9 پشتیبانی نمی‌کنند و بخش زیادی از صفحه نمایش در زمان اجرای بازی به منظور دست یابی به نسبت ابعاد 16:9 سیاه می‌شود.

از طرفی اکثر مالکین مانیتورهای فوق عریض از همان مانیتور برای بازی کردن با کنسول‌های گیمینگ خود استفاده می‌کنند، ولی متاسفانه هیچ‌کدام از کنسول‌های گیمینگ در هیچ حالتی از صفحه نمایش‌های فوق عریض پشتیبانی نمی‌کنند. در حال حاضر برخی از کاربران فعال برای حل این مشکل بر روی بازی‌های PC مادهایی را عرضه می‌کنند که بازی‌ها را با صفحه نمایش‌های فوق عریض سازگار می‌کند، اما برای کنسول‌های گیمینگ هیچ راهکاری وجود ندارد.

حال به نظر می‌رسد که سامسونگ در تلاش است تا این مشکل را بر روی کنسول‌های ایکس باکس حل کند. اخیراً یکی از منابع خبری معتبر با انتشار گزارشی مدعی شده است که سامسونگ در حال مذاکره با مایکروسافت برای اضافه شده قابلیت پشتیبانی از صفحه نمایش‌های فوق عریض به کنسول‌های ایکس باکس است.

همچنین این منبع خبری مدعی شده است که سامسونگ در حال همکاری با مایکروسافت برای افزودن این قابلیت به کنسول ایکس باکس است و به نظر می‌رسد که آن‌ها موفق به انجام این‌کار شده‌اند، اما فعلاً برنامه‌ای برای عرضه رسمی بروزرسانی آن ندارند. احتمالاً مایکروسافت قصد دارد تا این قابلیت را به همراه نسل جدید کنسول گیمینگ Xbox Series X معرفی کند.

در صورتی که این خبر حقیقت داشته باشد، Xbox Series X اولین کنسول بازی خواهد بود که از صفحه نمایش‌های فوق عریض پشتیبانی می‌کند و این یک برگ برنده برای مایکروسافت به شمار می‌رود. البته باید دقت داشت که مایکروسافت برای اجرایی کردن این موضوع با یک چالش بسیار بزرگ مواجه است، زیرا هیچ‌کدام از بازی‌های کنسول XBOX از نسبت ابعاد فوق عریض پشتیبانی نمی‌کنند و تیم توسعه دهنده بازی مورد نظر برای پشتیبانی از این قابلیت باید بروزرسانی را عرضه کند.

منبع : شهر سخت افزار

 

خبر پیشنهادی

34534534 310x165 - انتشار بازی Scorn احتمالا تا سال 2022 تاخیر دارد

انتشار بازی Scorn احتمالا تا سال 2022 تاخیر دارد

بیانیه‌ی مطبوعاتی اخیر کپلر اینتراکتیو (Kepler Interactive) جزئیاتی از برنامه‌ها و اهداف آینده‌ی آنان را …