استیم به سمت دنیای پخش موسیقی می‌رود

این طور که شرکت ولو (Valve) اعلام کرده است، استیم قصد دارد برروی پلتفرم خود بخش ویژه‌ای تدارک ببیند تا بازی‌بازان بتوانند با آسودگی بیشتری نسبت به قبل به موسیقی متن بازی‌های مورد علاقه خود گوش دهند.

45654 - استیم به سمت دنیای پخش موسیقی می‌رود

در حال حاضر اگر اقدام به خرید آلبوم موسیقی متن یک بازی برروی استیم کنید، این پلتفرم با این آلبوم مانند یک بسته الحاقی برخورد خواهد کرد و تفاوتی بین آن و سایر افزودنی‌های یک بازی قائل نمی‌شود. با این حال، ولو به تازگی در گروه Steamworks Development اعلام کرده است که سیستم موسیقی بازی‌های داخل استیم قرار است دستخوش تغییراتی شوند. به این صورت بازی‌بازان علاقه‌مند به موسیقی می‌توانند با سادگی بیشتری موسیقی مد نظر خود را استریم کنند.

ولو برنامه دارد تا برای این کار یک برنامه‌ی کاملا مجزا به نام Soundtrack را ایجاد کند. این برنامه به شما اجازه خواهد داد تا آلبوم موسیقی متن مورد نظر خود را به صورت جدا از بازی نیز خریداری کنید، در حالی که اکنون برای گوش دادن به موسیقی متن یک بازی، باید باندلی را حاوی بازی و موسیقی متن آن خریداری کنید و سپس به آن گوش دهید. این سیستم باعث می‌شود تا توسعه‌دهندگان بازی نیز بتوانند فارغ از وجود یا عدم وجود بازی برروی پلتفرم استیم، موسیقی متن بازی خود را با کاور هنری مناسب به صورت جداگانه به فروش برسانند.

در نهایت ولو اعلام کرد که طی ماه آینده اطلاعات بیشتری در مورد این سیستم منتشر خواهد شد.

 

منبع : گیم فا

 

خبر پیشنهادی

345634564 310x165 - بازی Dying Light 2 چرا تاخیر خورد؟

بازی Dying Light 2 چرا تاخیر خورد؟

طراح ارشد بازی Dying Light 2 در مجله‌ی EDGE گفت که به دلیل وجود «سیستم‌های …