نسل بعدی کنسول‌ها تا چهار برابر قوی‌تر از PS4 خواهند بود

ویکتور پدرنو (Victor Pedreño) که یکی از طراحان بازی Sword of the Necromancer است، می‌گوید براساس اطلاعات منتشر شده کنسول‌های نسل بعد سه الی چهار برابر قوی‌تر از کنسولی مانند پلی‌استیشن ۴ خواهند بود.

46745 - نسل بعدی کنسول‌ها تا چهار برابر قوی‌تر از PS4 خواهند بود

با وجود اینکه سخت‌افزار دو کنسول نسل آینده‌ی مایکروسافت و سونی کاملا مشخص نشده، ولی بعضی اطلاعات کارآمد و جالب از آن‌ها در دسترس است. به طور مثال هر دو کنسول از حافظه‌ی SSD استفاده می‌کنند که بسیار سریع‌تر است و هر دو کنسول پردازنده‌ی AMD Zen 2 را به عنوان پردازنده‌ی اصلی‌شان انتخاب کرده‌اند. در حالی که بسیاری از توسعه‌دهندگان دنیای بازی‌های ویدئویی از این تغییرات خوشحال هستند، ویکتور پدرنو معتقد است چنین مواردی روی بازی‌سازانی مانند او تاثیر نمی‌گذارد. پدرنو در مصاحبه‌ای که اخیرا با وبسایت GamingBolt انجام داد در این باره گفت:

برای ما بازی‌سازانی که بازی‌های مستقل، دو بعدی و نه چندان عظیمی می‌سازیم، این تغییرات آنچنان مهم و تاثیرگذار نخواهند بود. حتی می‌توانم بگویم من و امثال من با کنسول‌های نسل فعلی راحت‌تر هستیم. با این حال، از قدرت بیشتر کنسول‌ها استقبال می‌کنیم.

پدرنو در این مصاحبه در مورد حافظه‌ی GDDR6 استفاده شده در اکس‌باکس سری اکس نیز صحبت کرد و آن را قطعه‌ای کارآمد در زمینه‌ی تسریع بازی‌ها دانست. هر چند پدرنو می‌گوید بازی‌بازان برخلاف نسل هفتم و هشتم، نباید انتظار جهشی عظیم را در زمینه‌ی بصری بازی‌ها داشته باشند. او گفت:

ما الان در دوره‌ای هستیم که تغییرات گرافیکی چندان چشم‌گیر و قابل تشخیص نیستند. به عنوان مثال جهشی که از پلی‌استیشن ۲ به پلی‌استیشن ۳ وجود داشت، بسیار شگفت‌انگیز و بزرگ بود. فکر کنم بهبودهای نسل بعد در زمینه‌ی طراحی و عملکرد باشد و نه بالاتر بردن هر چه بیشتر کیفیت بافت‌های بازی.

بازی Sword of the Necromancer یک بازی دو بعدی ماجراجویی و هک‌اند‌اسلش است که در سال جاری برای کنسول نینتندو سوئیچ و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

 

منبع : گیم فا

 

خبر پیشنهادی

536345643 310x165 - سرویس اپل موزیک در راه PS5 است

سرویس اپل موزیک در راه PS5 است

تاکنون کاربران پلی استیشن ۵ برای پخش موسیقی می‌توانستند از اپلیکیشن اسپاتیفای استفاده کنند. با …