سونی در E3 2020 شرکت نمی‌کند

اگر به‌خاطر داشته باشید شرکت سونی سال قبل در اقدامی ساختار شکنانه با حضور نیافتن در رویداد E3 2019 بسیاری از قواعد را برهم زد. درحالی که برخی از افراد تصور می‌کردند دوری پلی‌اسیتشن از E3 موقتی بوده و غیاب آن‌ها دلیلی جز کمبود محتوای لازم برای به‌نمایش درآمدن نداشته است، آخرین خبرها اما چیز دیگری می‌گویند.

65745 - سونی در E3 2020 شرکت نمی‌کند

براساس اخبار جدید وب‌سایت Video Game Chronicle که یکی از مورد اعتمادترین منابع در انتشار اخبار سِرّی دنیای بازی‌ها به‌شمار می‌آید، سونی و بخش پلی‌استیشن در رویداد E3 2020 نیز حضور ندارد اما با این وجود عده‌ای از سران این شرکت درحال مذاکره و رایزنی برای بازگشت احتمالی به بزرگ‌ترین رویداد سالانه‌ی بازی‌های ویدئویی هستند. لازم به‌ذکر است در هیچ‌یک از گزارش‌ها صحبتی از حضور قطعی سونی در این رویداد نشده است و این موضوع می‌تواند نشان از جدی بودن مسئله داشته باشد.

در پی این موضوع Video Game Chronicle با مایکروسافت نیز وارد گفتگو شده و به‌نظر می‌رسد ردموندی‌ها درحال ارزیابی شرایط برای بردن حداکثر بهره‌ از غیبت احتمالی پلی‌استیشن در E3 است. همچنین تحلیل‌گر شرکت آماری Wedbush Securities، آقای مایکل پکتر (Michael Pachter) نیز که سابقاً تصور می‌کرد تصمیم سونی دررابطه با E3 2019 موقتی است، اکنون در این‌باره با شک و تردید صحبت می‌کند:

تا جایی که اطلاع دارم آن‌ها برنامه‌ای برای حضور [در E3] ندارند. امیدوارم نظرشان را تغییر دهند ولی من در این‌باره شک دارم.

باتوجه به تغییر و تحولاتی که قرار است از امسال بر E3 اعمال شود و آن را از شکل سنتی همیشگی‌اش خارج کند، احتمالا تصمیم سونی دررابطه با غیبت همیشگی از این رویداد به‌ضرر کسی تمام نشود؛ مخصوصاً این‌که آن‌ها سال گذشته بدون حضور داشتن توانستند سومین شرکت محبوب در E3 2019 باشند.

اما چیزی که واقعاً برای بازی‌بازان دارای اهمیت است، رونمایی از پلی‌استیشن ۵ و ویژگی‌های هنوز معرفی نشده‌ی آن است. چندی قبل باوجود این‌که گمان می‌رفت این اتفاقات در رویداد CES 2020 رخ دهند اما درنهایت همه چیز با نمایش لوگوی جدید این کنسول تمام شد. با این حال رویداد بزرگ بعدی برای پلی استیشن، نشست سالانه‌ای است که معمولاً در ما فوریه (اواسط بهمن تا اواسط اسفند ماه) برگزار می‌شود و فعلاً تمام چشم‌ها به آن دوخته شده‌اند. اگر پلی‌استیشن ۵ در آن‌جا نیز رونمایی نشد، گزینه‌های واضح‌تر دیگری برای حدس زدن باقی نمی‌ماند.

 

منبع : گیم فا

 

خبر پیشنهادی

3453454353 310x165 - آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

به نظر می‌رسد که بازی Returnal به زودی یک به‌روزرسانی قابل توجه دریافت می‌کند که …