انتشار به‌روزرسانی بزرگ برای Doom و Doom 2

یک به‌روزرسانی بزرگ برای بازی‌های کلاسیک Doom و Doom 2 امروز منتشر شده است. این به‌روزرسانی امکانات کارآمدی مانند نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه، قابلیت ذخیره‌ سریع (Quick Save) و چندین تغییر دیگر را به بازی اضافه می‌کند که در ادامه به صورت مفصل به آن خواهیم پرداخت.

65756 - انتشار به‌روزرسانی بزرگ برای Doom و Doom 2

خبر مهم این است که هر دو بازی از امروز برروی لانچر اختصاصی بتسدا (Bethesda) موجود هستند. اگر قبل از این بازی‌ها را در وبسایت لانچر بتسدا خریداری کرده باشید، هر دو بازی را با نام Doom Classic و Doom 2 در بازی‌های خود خواهید یافت. اگر همین امروز آن‌ها را خریداری کنید، علاوه بر نسخه‌ی پیشرفته‌تر لانچر بتسدا، نسخه‌ای از بازی‌ها بر پایه سیستم عامل DOS را نیز دریافت خواهید کرد. در ادامه به مهم‌ترین جزئیات به‌روزرسان خواهیم پرداخت.

بسته‌های الحاقی از امروز از طریق منوی اصلی بازی در دسترس هستند. از این به بعد برخی از بهترین بسته‌های الحاقی اصلی بازی و همچنین برخی از بهترین قسمت‌های ساخته شده توسط بازی‌بازان برای بازی اصلی، از طریق برگه‌ی بسته‌های الحاقی به بازی‌ها اضافه خواهند شد.

برای اولین بار می‌توانید دو نسخه‌ی کلاسیک Doom را با نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه تجربه کنید. این در حالی است که بازی پیش از این با نرخ فریم ۳۵ فریم بر ثانیه اجرا می‌شد.
با متوقف کردن بازی و زدن دکمه‌ی R1/R/RB، می‌توانید سریعا بازی را هر جا که هستید ذخیره کنید. سپس با متوقف کردن بازی و زدن دکمه‌ی L/L1/LB می‌توانید آخرین ذخیره‌ی سریع خود را بارگذاری کنید.
از این به بعد خواهید توانست به مرحله‌ی مورد نظر خود، بدون نیاز به کامل کردن مراحل قبل از آن دسترسی داشته باشید. این کار از طریق منوی اصلی قابل انجام است و می‌توانید درجه‌ی سختی دلخواه‌تان را نیز انتخاب کنید.
برای دسترسی به اسلحه‌ی مورد نظرتان، دیگر نیازی به رد کردن تمامی اسلحه‌ها ندارید. همچنین با استفاده از دکمه‌های D-Pad می‌توانید سریعا به اسلحه‌ی مورد نظرتان دسترسی داشته باشید. بالا برای Shotgun یا Super Shotgun، راست برای Chaingun، پایین برای Rocket Launcher و چپ برای Plasma Gun.

روشنایی بازی از حداکثر قبلی افزایش یافته است.
رابط کاربری بازی به هنگام بازی چندنفره حالتی ساده‌تر به خود گرفته است تا فضای کم‌تری اشغال شود.
قرص‌های سلامتی به رنگ سبز درآمده‌اند تا به ظاهر بازی اصلی شبیه‌تر باشند.

بازی برروی کنسول نینتندو سوئیچ با وضوح تصویر ۶۴۰×۴۰۰ اجرا خواهد شد تا بتواند از نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه و عمر باتری بیشتر، پشتیبانی کند.
تغییر برخی انیمیشن‌های رابط کاربری، جهت آسان‌تر کردن کار در منوهای بازی.
رفع مشکل مربوط به کرش کردن بازی پس از متوقف ساختن آن.
رفع مشکل مربوط به عدم ردیابی درست بازی‌باز در نسخه‌ی DOS بازی.

ایراد فنی مربوط به تروفی When I’m With You رفع شده است و این تروفی از این پس بدون مشکل به بازی‌باز اهدا خواهد شد.
حجم این به‌روزرسانی برروی اکس‌باکس وان ۵۰۸ مگابایت برای Doom و ۵۰۳ مگابایت برای Doom 2، برروی پلی‌استیشن ۳۸۱ مگابایت برای Doom و ۳۷۷ مگابایت برای Doom 2، برروی سوئیچ ۳۷۸ مگابایت برای هر دو بازی، برروی اندروید ۳۴۳ مگابایت برای Doom و ۳۹۹ مگابایت برای Doom 2، برروی آیفون ۳۶۵ مگابایت برای Doom و ۳۵۲ مگابایت برای Doom 2 و برروی رایانه‌های شخصی ۳۸۲ مگابایت برای Doom و ۳۷۸ مگابایت برای Doom 2 است.

 

منبع : گیم فا

 

خبر پیشنهادی

3453454353 310x165 - آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

به نظر می‌رسد که بازی Returnal به زودی یک به‌روزرسانی قابل توجه دریافت می‌کند که …