رونمایی سونی از لوگوی پلی استیشن 5

سونی در کنفرانس CES 2020 خود از لوگوی پلی استیشن 5 رونمایی کرد و خبر از فروش ۵ میلیون دستگاه از هدست واقعیت مجازی PS VR و 104میلیون دستگاه PS4 داد.

47675 - رونمایی سونی از لوگوی پلی استیشن 5

سونی در کنفرانس امروز خود در نمایشگاه CES 2020 لوگوی کنسول بازی آینده‌ی خود با نام PlayStation 5 که به اختصار PS5 نامیده می‌شود را رونمایی کرد. این کمپانی همچنین خبر داد که هدست واقعیت مجازی این شرکت که در اکتبر سال ۲۰۱۶ با نام PlayStation VR عرضه شد تا به امروز ۵ میلیون دستگاه فروش داشته است.

این شرکت ژاپنی همچنین خبر از فروش ۱۰۴ میلیون دستگاه از کنسول پلی استیشن ۴ داد که به این ترتیب نسل چهارم پلی استیشن را به دومین کنسول پر فروش دنیا پس از پلی استیشن ۲ با رکورد فروش ۱۵۸ میلیون دستگاه تبدیل می‌کند. با توجه به نزدیک شدن به زمان عرضه‌ی نسل بعدی کنسول پلی استیشن بعید به نظر می‌رسد که رکورد فروش پلی‌استیشن ۲ توسط پلی استیشن ۴ شکسته شود و همچنان PS2 رکورد فروش را برای یک نسل دیگر نیز در اختیار خواهد داشت.

همانطور که انتظار می‌رفت، لوگوی PS5 شبیه به لوگوی نسل‌های قبل است و شاهد تغییر خاصی در آن نیستیم و تنها تغییری که نسب به لوگوی پلی استیش ۳ یا ۴ دارد عدد ۵ در آن است. فونت و ظاهر لوگو تغییری نسبت به نسل قبل نکرده است.

هنوز هیچ اطلاعات رسمی و دقیقی درباره‌ی مشخصات فنی پلی استیشن ۵ منتشر نشده و این در حالی است که مایکروسافت با رونمایی Xbox Series X مشخصات کاملی از سخت‌افزار و امکانات کنسول بعدی خود ارائه کرده است. با این حال از آنجایی که نسل قبلی دو کنسول از نظر سخت‌افزاری بسیار به یکدیگر نزدیک بودند، انتظار می‌رود کنسول پلی استیشن ۵ نیز همچنین ایکس باکس ایکس از رزولوشن 8K پشتیبانی کند و حافظه‌ی سریع SSD و احتمالا پردازنده‌ای از سوی AMD داشته باشد.

 

منبع : زومیت

 

 

خبر پیشنهادی

976976708 310x165 - ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

با فاش شدن بخشی از فایل‌های به‌روزرسانی جدید بازی Fortnite، به نظر می‌رسد اسکین نیجای …