Street Fighter 6 احتمالا ۲۰۲۱ احتمالا عرضه خواهد شد

کمپانی کپکام امروز تایید کرد که برنده رقابتِ Capcom Cup 2020 حضوری پیش فرض در دوره ۲۰۲۱ نخواهد داشت و مانند بقیه باید در مسابقات مقدماتی شرکت کند. حالا چرا این قضیه اینقدر اهمیت دارد؟

5635 - Street Fighter 6 احتمالا ۲۰۲۱ احتمالا عرضه خواهد شد

کاپ کپکام در واقع رویدادی سالیانه به حساب می‌آید که در آن بازیکن‌های حرفه‌ای استریت فایتر (Street Fighter) با یکدیگر مسابقه می‌دهند و در نهایت برنده جایزه را به خانه خود می‌برد.

اگرچه ورود به این رویداد شرایط خاص خودش را دارد اما برنده هر دوره بدون اینکه نیازی به شرکت در مسابقات مقدماتی داشته باشد، در دوره بعد شرکت داده می‌شود و اینکه در کاپ کپکام ۲۰۲۱ چنین قانونی وجود ندارد، باعث شده تا احتمالِ انتشارِ استریت فایتر 6 در همان سال بیشتر شود.

چون کپکام در ۲۰۱۶ و برای Street Fighter 5 هم سیاستی مشابه را پیش گرفت. برنده Ultra Street Fighter 4 در کاپ کپکام ۲۰۱۵ قابلیت حضورِ پیش فرض در دوره سال بعدش را نداشت، به این خاطر که کپکام در رویداد ۲۰۱۶ تمرکزش را روی استریت فایتر 5 گذاشت. بنابراین بعید نیست که استریت فایتر 6 اوایل ۲۰۲۱ به بازار بیاید و مسابقات اصلی کاپ کپکام ۲۰۲۱ پیرامون این بازی بچرخد.

استریت فایتر 6استریت فایتر 5 قربانی شروع ضعیفش شد. با وجود پشتیبانی خوبی که کپکام در این سال‌ها از بازی داشت اما همان قدم اول اشتباه که بیشتر به‌خاطر محتویات کم بازی در زمان عرضه بود، استریت فایتر 5 را در رسیدن به موفقیت‌های استریت فایتر 4 (به خصوص در زمینه فروش) ناکام گذاشت.

با توجه به آخرین گزارش‌های کپکام استریت فایتر 5 در چهار سال عمرش تنها ۳.۹ میلیون نسخه فروخته است، در حالی که استریت فایتر 4 تا سال پیش فروش ۹ میلیون نسخه‌ای را تجربه کرده بود. البته در کنار شروع بد، شاید یکی دیگر از دلایلی که بازی کمتر از انتظارات فروخت به انحصاری کردن آن برگردد.

یکی از سیاست‌های متفاوتی که کپکام نسبت به استریت فایتر 5 پیش گرفت، انحصاری کردن این بازی برای PS4 بود. برخلاف نسخه قبلی که روی هر پلتفرمی که فکرش را بکنید راهش را پیدا کرد، استریت فایتر 5 در انحصار کنسولی پلی استیشن قرار داشت و تنها برای کنسول سونی و PC منتشر شد.

منبع : ویجیاتو

خبر پیشنهادی

976976708 310x165 - ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

با فاش شدن بخشی از فایل‌های به‌روزرسانی جدید بازی Fortnite، به نظر می‌رسد اسکین نیجای …