اتفاقی عجیب در PES 2020 برای مسوت اوزیل

این گونه که به نظر می‌رسد ستاره‌ی تیم آرسنال یعنی مسوت اوزیل (Mesut Özil)، بعد از صحبت‌هایی در انتقاد از رفتار دولت چین با مسلمانان ترک این کشور، از بازی eFootball PES 2020 در این کشور حذف خواهد شد.

35345 - اتفاقی عجیب در PES 2020 برای مسوت اوزیل

شرکت نت‌ایز (NetEase) که مسئول عرضه و انتشار eFootball PES 2020 در کشور چین است، اعلام کرده است که به خاطر صحبت‌های تند و توهین‌آمیز مسوت اوزیل نسبت به دولت چین، این بازیکن در آپدیت بعدی از این بازی حذف خواهد شد. بیانیه‌ی نت‌ایز به شرح زیر است:

صحبت‌های اوزیل به احساسات هواداران چینی آسیب زد و روح فوتبال که ورزش عشق و صلح است را خدشه‌دار کرد. ما این صحبت‌ها را نه می‌فهمیم، نه قبول داریم و نه خواهیم بخشید.

انتقادات اوزیل درباره توقیف و بازداشت تعداد زیادی ترک مسلمان در کشور چین بود. اوزیل که خود مسلمان است، در یک توئیت از بقیه درخواست کرده بود تا سکوت نکنند و در این رابطه حرف بزنند. این صحبت‌ها باعث خشم رسانه‌های چین شد و وزیر امور خارجه‌ی این کشور، صحبت‌های اوزیل را کورکورانه و تحت تاثیر اخبار نادرست خواند. البته این تغییر در بازی eFootball PES 2020 تنها در کشور چین خواهد بود و قرار نیست سایر نسخه‌های بین‌المللی را تحت تاثیر قرار دهد.

منبع : گیم فا

خبر پیشنهادی

976976708 310x165 - ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

با فاش شدن بخشی از فایل‌های به‌روزرسانی جدید بازی Fortnite، به نظر می‌رسد اسکین نیجای …