پرندگان خشمگین 10 ساله شد

ده سال قبل بازی پرندگان خشمگین یا انگری بردز (Angry Birds) منتشر شد و از آن موقع تاکنون این پرنده های کارتونی خشمگین به یکی از سرگرمی های اصلی کاربران موبایل تبدیل شده اند.

5463546 - پرندگان خشمگین 10 ساله شد

انگری بردز گیم پلی ساده اما اعتیادآوری دارد و کاربر باید با پرتاب پرنده ها به خوک ها و از بین بردن سازه هایی که در محیط قرار دارند، امتیاز کسب کند. اما این فرمول ساده به درستی پیاده شده و کاربر را تا مدت ها سرگرم می کند.

بازی پرندگان خشمگین، اولین بازی موبایل بود که آمار دانلودش از مرز 1 میلیارد عبور کرد. همچنین اولین بازی موبایلی بود که در فضا بازی شد. انگری بردز آنقدر محبوب است که در دورافتاده ترین نقاط قطب جنوب نیز دانلود شده است.

این بازی تا به امروز بیش از 4.5 میلیارد بار دانلود شده و با اینکه برخی از بازی ها محبوبیت خود را در طول زمان از دست می دهند، فرنچایز انگری بردز همچنان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

انیمیشن پرندگان خشمگین سال 2016 به پرده سینما راه یافت و با استقبال فراوان کاربران روبرو شد و سازندگان را وادار کرد تا قسمت دوم را هم بسازند. تولید سریال انگری بردز برای سال 2020 نیز در دستور کار قرار دارد.

سازنده بازی پرندگان خشمگین یعنی شرکت فنلاندی راویو (Rovio Entertainment)، دستی در کارهای خیرخواهانه دارد و اخیراً فراخوانی برای از بین بردن 10 میلیارد خوک در این بازی داد و پس از رسیدن به این آمار، مبلغ 100 هزار دلار به صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) اهدا کرد.

با محبوبیت بی حد پرندگان خشمگین و با در نظر گرفتن نسخه های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی و همچنین عرضه روی تقریباً تمام کنسول های بازی و موفقیت فیلم ها، می توان با اطمینان گفت که انگری بردز به راحتی تا یک دهه دیگر همچنان محبوب خواهد ماند.

منبع : دیجیاتو

خبر پیشنهادی

976976708 310x165 - ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

با فاش شدن بخشی از فایل‌های به‌روزرسانی جدید بازی Fortnite، به نظر می‌رسد اسکین نیجای …