آماده باشید, بازی های انحصاری بیشتری در راه نسل بعدی کنسول ایکس باکس

با نزدیک شدن به عرضه نسل جدید کنسول‌های بازی، شاهد انتشار اطلاعات و جزئیات بیشتری در خصوص قدرت سخت‌افزاری و بازی‌های آن‌ها هستیم. همان‌طور که می‌دانید، در نسل هشتم کنسول گیمینگ، تعداد بازی‌های انحصاری کنسول پلی استیشن 4 بسیار بیشتر از ایکس باکس وان بود؛ اما مایکروسافت به دنبال افزایش عناوین انحصاری در نسل بعدی است.

534 - آماده باشید, بازی های انحصاری بیشتری در راه نسل بعدی کنسول ایکس باکس

در سال‌های اخیر شرکت مایکروسافت حق مالکیت استودیوهای بسیاری را با هدف ساخت بازی‌های انحصاری برای پلتفرم گیمینگ ایکس باکس وان، خریداری کرده است و در حال همکاری با آن‌ها است. در همین راستا به تازگی رئیس استودیوهای بازی سازی مایکروسافت، آقای مت بوتی در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که تمرکز مایکروسافت بر روی افزایش تعداد بازی‌های انحصاری در نسل بعدی کنسول ایکس باکس وان است.

در حال حاضر استودیوهای کار کشته و قدیمی Playground Games ،Obsidian Entertainment ،Ninja Theory و چندین استودیو دیگر در حال ساخت بعناوین انحصاری برای نسل بعدی کنسول گیمینگ ایکس باکس هستند. مت بوتی در مصاحبه خود بیان کرد که تیم ما نسبت به سال 2020 احساس خیلی خوبی دارد. ما به دنبال این هستیم که هر 3 الی 4 ماه یک بازی جدید را برای نسل جدید کنسول گیمینگ ایکس باکس ارائه کنیم.

همچنین مت بوتی اعلام کرد که به دلیل مشکلاتی که از سال 2013 در اکوسیستم پلتفرم ایکس باکس وجود داشته است، آن‌ها نتوانستند تا به خوبی بر روی محتوا انحصاری بازی‌های ترد پارتی تمرکز کنند. در حال حاضر ناشرهای ژاپنی ترجیح می‌دهند تا بازی‌های خود را بر روی کنسول پلی استیشن 4 عرضه کنند، اما ما قصد داریم تا ناشرین و عناوین ژاپنی را به اکوسیستم ایکس باکس بازگردانیم.

خوشبختانه در سال 2019 تیم ایکس باکس توانست تا تعداد زیادی از بازی‌های محبوب ژاپنی را مانند مجموعه فاینال فانتزی، Kingdom Hearts و سری یاکوزا را بر روی کنسول ایکس باکس وان عرضه کند. بدون شک عنوان Halo Infinite یکی از مورد انتظارترین بازی‌های انحصاری نسل بعدی کنسول گیمینگ ایکس باکس است.

منبع : شهر سخت افزار

خبر پیشنهادی

3453454353 310x165 - آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

به نظر می‌رسد که بازی Returnal به زودی یک به‌روزرسانی قابل توجه دریافت می‌کند که …