مایکروسافت در پی غلبه بر PS5

رقابت بین کنسول‌های بازی رقابت سنگینی است که در بخش‌های مختلف هر نسل، برنده‌های متفاوتی دارد. اکنون مدیر استودیوهای بازی سازی ایکس باکس معتقد است که ایکس باکس اسکارلت به دلیل داشتن چند ویژگی منحصربه‌فرد، در ابتدای نسل جدید حسابی از رقبای خود جلو خواهد افتاد.

432423324 - مایکروسافت در پی غلبه بر PS5

ایکس باکس وان در زمان عرضه به خاطر اجبار کاربران به خرید کینکت و آنلاین نگه داشتن کنسول، خیلی سریع بازی را به پلی استیشن 4 واگذار کرد و در ادامه بازی‌های انحصاری درجه یک این کنسول سونی را به برنده این نسل تبدیل کرد. حال که برند ایکس باکس تحت مدیریت فیل اسپنسر متحول شده، مت بوتی مدیر استودیوهای بازی سازی این برند اعتقاد دارد که ایکس باکس اسکارلت در ابتدای عرضه از رقبای خود مثل پلی‌استیشن 5 جلو خواهد زد:

ما می‌خواهیم این حس به کاربر منتقل شود که با یک آرشیو کامل وارد ایکس باکس اسکارلت خواهد شد. ما یک مزیت ویژه برای اسکارلت در نظر گرفته‌ایم و آن این است که هر بازی‌ای که روی ایکس باکس وان اجرا می‌شود، روی اسکارلت هم قابل بازی خواهد بود. بنابراین ما امیداوریم که این آرشیو قدرتمند یک مزیت بزرگ برای ایکس باکس باشد.

مایکروسافت با خرید استودیوهای بازی‌سازی توانمند و سرمایه‌گذاری روی بازی‌های انحصاری، قصد دارد مشکل نبود بازی درجه یک برای ایکس باکس وان را در کنسول نسل بعدی خود رفع کند. از آن سو سونی هم قصد دارد با تقویت استودیوهای بازی‌سازی خود و ارائه یک کنسول قدرتمند از لحاظ سخت‌افزاری، همچنان محبوبیت برند پلی‌استیشن را حفظ کند.

در ابتدای نسل بعدی شما کدام یک از کنسول‌های خانگی جدید را خریداری خواهید کرد؟

منبع : ویجیاتو

خبر پیشنهادی

536345643 310x165 - سرویس اپل موزیک در راه PS5 است

سرویس اپل موزیک در راه PS5 است

تاکنون کاربران پلی استیشن ۵ برای پخش موسیقی می‌توانستند از اپلیکیشن اسپاتیفای استفاده کنند. با …