استفاده از تکنولوژی‌های جدید در پلی‌ استیشن 5

سونی پتنت جدیدی را ثبت کرده که احتمالا مربوط به تکنولوژی تازه‌ای برای پلی استیشن 5 می‌شود و امکاناتی مثل اندازه‌گیری ضربان قلب و جستجوی پیشرفته عکس‌ها و ویدیوها را به این کنسول اضافه خواهد کرد.

345435 - استفاده از تکنولوژی‌های جدید در پلی‌ استیشن 5

سونی نام این فناوری جدید را scene tagging گذاشته و در توضیح آن می‌گوید: «این تکنولوژی با کمک گرفتن از گیم‌پلی و خود بازی اطلاعاتی را به ویدیوها اضافه خواهد کرد.» با توجه به این توضیحات می‌توان توقع داشت که scene tagging اطلاعاتی مانند مکان ضبط عکس‌ها، کاربر تولیدکننده محتوا و اشیای حاضر در تصویر را تشخیص دهد.

هدف از ایجاد چنین ویژگی این است که بازیکنان بتوانند محتوای خاص را جستجو کنند. به عنوان مثال ممکن است در حل یک پازل در بازی به مشکل خورده باشید و با استفاده از این تکنولوژی می‌توانید به ویدیو و عکس‌های کاربرانی برسید که از آن چالش عبور کرده‌اند.

2343243 - استفاده از تکنولوژی‌های جدید در پلی‌ استیشن 5

scene tagging این امکان را فراهم می‌کند که کاربر دوباره عینا همان صحنه‌ و موقعیتی را تجربه کند که قبل از این در آن حضور داشت. در نتیجه کار برای تولیدکنندگان محتوا و افرادی که می‌خواهند روی صحنه خاصی از بازی، توضیحات بیشتری بدهند راحت‌تر خواهد شد.

در توضیحات این پتنت به امکان ضبط کردن محتوای بازی‌های واقعیت مجازی هم اشاره شده است. همچنین امکان دارد کنترلر پلی استیشن 5 قابلیت اندازه‌گیری علائم بیومتریکی مثل رطوبت پوست، ضربان قلب و حرکات عضله‌ها را نیز داشته باشد.

این ویژگی‌ها امکانات تازه‌ای در اختیار بازی‌سازان قرار می‌دهد تا به عنوان مثال بدانند که کاربران چگونه نسبت به صحنه‌های هیجان انگیز و ترسناک بازی‌ها واکنش نشان می‌دهند و حتی نوع حل معماها نیز می‌توانند تحت تاثیر قابلیت جستجوی اشیای حاضر در آن‌ها تغییر کند. باید در نظر داشت که تمام این قابلیت‌ها در یک پتنت ذکر شده و این احتمال وجود دارد که سونی هیچ زمانی از آن‌ها استفاده نکند.

منبع : ویجیاتو

خبر پیشنهادی

536345643 310x165 - سرویس اپل موزیک در راه PS5 است

سرویس اپل موزیک در راه PS5 است

تاکنون کاربران پلی استیشن ۵ برای پخش موسیقی می‌توانستند از اپلیکیشن اسپاتیفای استفاده کنند. با …