PlayStation 5 از Project Scarlett کدام قوی تر است ؟

علی رغم استفاده هر دو کنسول نسل نهمی (پلی استیشن 5 و پروژه اسکارلت) از سخت افزارهای مشابه، به نظر می‌رسد که PlayStation 5 می‌تواند کمی بهتر از رقیب خود عمل کرده و حال این احتمال در حال قوی شدن است. آیا PS5 از کنسول Project Scarlett قوی‌تر است؟

534534 - PlayStation 5 از Project Scarlett کدام قوی تر است ؟

می دانیم که کنسول نسل نهمی پلی استیشن 5 در تعطیلات سال 2020 وارد بازار خواهد شد؛ هرچند که مایکروسافت تاریخ عرضه کنسول خود را اعلام نکرده است، اما می دانیم که آمریکایی‌ها نیز در مدت زمانی مشابه کنسول بازی خود را معرفی می‌کنند. رقابت مابین مایکروسافت و سونی، پس از معرفی کنسول‌های نسل هفتم (Xbox 360 و PS3) بالا گرفته و حالا به نسل نهم کشیده است

بعضی منابع با تکیه بر اطلاعاتی که از کاربران افشاگر به‌دست آورده‌اند، گزارش می‌دهند که کنسول PlayStation 5 تا حدودی از رقیب خود قوی‌تر است؛ البته این شکاف توان چندان زیاد نبوده و نمی‌تواند فاصله زیادی را بین کنسول‌های نسل نهمی ایجاد کند. این اطلاعات که ظاهراً با دست داشتن برخی توسعه دهندگان بازی به‌دست آمده است، حاکی از آن است که بازی‌های در حال ساخت از عملکرد بالاتری در کنسول PS5 بهره می‌برند. یکی از دلایلی که می‌تواند موجب روی دادن این تفاوت در عملکرد باشد، صرفه جویی مایکروسافت خواهد بود.

1232131 - PlayStation 5 از Project Scarlett کدام قوی تر است ؟

یکی از مدیران بخش Xbox این شرکت در روزهای اخیر تأیید کرده بود که کنسول Scarlett با قیمت بسیار بالاتر از Xbox One وارد بازار نخواهد شد؛ این در حالی است که این کنسول تا 4 برابر سریع‌تر از Xbox One X است. در نتیجه این احتمال وجود دارد که مایکروسافت با هدف صرفه جویی در کنسول نسل نهمی خود، مقداری از توانایی آن به نسبت رقیب کاسته باشد.

اما یک سناریوی دوم هم وجود دارد؛ در سناریوی دوم، به نظر می‌رسد که کیت توسعه (Dev Kit) ارسالی سونی برای توسعه دهندگان بازی، با بازی‌های در حال توسعه و کتابخانه‌های آنها سازگاری بیشتری داشته و از این رو عملکرد بازی‌ها در کیت توسعه PS5 بهتر خواهد بود. در این سناریو، مایکروسافت همچنان زمان کافی را برای برطرف ساختن شکاف فوق خواهد داشت. البته نباید نقش مایکروسافت را به عنوان یک منتشر کننده کتابخانه‌های سطح پایین بازی دست کم گرفت؛ این نقش می‌تواند در آینده بر روی رقابت کنسول‌های نسل نهم هم تأثیر بگذارد.

 

منبع : شهر سخت افزار

خبر پیشنهادی

534534534 310x165 - خالق Xbox از AMD عذرخواهی کرد

خالق Xbox از AMD عذرخواهی کرد

سال پیش در چنین روزی، مایکروسافت یکی از بی سابقه‌ترین تصمیمات را در دنیای سخت …