پارتی‌بازی برای Death Stranding و نگرانی گیمرها

در چند هفته آینده نگاه همه فعالان صنعت گیم و همچنین گیمرهای سراسر دنیا به مراسم The Game Awards 2019 معطوف خواهد شد که برای پنجمین سال پیاپی باز می‌گردد تا از برترین عناوین یک سال اخیر تمجید کند.

234234 - پارتی‌بازی برای Death Stranding و نگرانی گیمرها234234 - پارتی‌بازی برای Death Stranding و نگرانی گیمرها

در حالی که مدعیان اصلی جوایز برتر امسال از جمله The Outer Worlds و Sekiro: Shadows Die Twice مشخص شده‌اند، حضور پررنگ بازی Death Stranding در این مراسم جنجال‌ساز شده است.

همانطور که احتمالا می‌دانید «جف کیلی» برگزارکننده اصلی مراسم The Game Awards رابطه بسیار نزدیک و صمیمانه‌ای با «هیدئو کوجیما» کارگردان و سازنده بازی Death Stranding دارد؛ در سال‌های اخیر بارها این بازی نمایش‌هایی ویژه در مراسم اهدای جوایز سال داشت و از کوجیما بارها به عنوان یکی از بزرگترین بازی‌سازان جهان یاد شده. از طرفی گفته می‌شود کارگردان ژاپنی یکی از اعضای هیئت مشاورین The Game Awards است و در سوی مقابل کاراکتر جف کیلی نیز در بازی Death Stranding حضور داشت.

پس از آنکه لیست نامزدهای مراسم امسال اعلام شد، متوجه شدیم Death Stranding برای دریافت ۹ جایزه مختلف نامزد شده (که بیشترین آمار امسال است) و به تبع توضیحات فوق، این موضوع کمی جنجال‌ساز شده است. برخی از فعالان صنعت گیم و به خصوص گیمرها نگران هستند رابطه دوستانه کوجیما و کیلی باعث شود این بازی به ناحق جوایز زیادی دریافت کرده و حقوق سایر بازی‌های شایسته در این بین پایمال شود.

در همین راستا جف کیلی در گفت‌و‌گویی با کوتاکو تاکید کرده جای هیچ نگرانی نیست و وی هیچ نقشی در رای‌گیری ندارد و خودش داور نیست.

… به همین دلیل است که بالای سایت، سمت راست بخش پرسش‌های متداول را گذاشته‌ایم. نقش من در این مراسم تهیه‌کنندگی است و شخصا با بسیاری از ناشران و توسعه‌دهندگان جهان در سطحی صمیمانه و حرفه‌ای کار می‌کنم، بنا‌بر این قضاوت بر عهده رسانه‌های بیرونی گذاشته شده تا دیدگاهی منتقدانه و شایسته فراهم شود.

صحبت‌های کیلی به فرآیند رای‌گیری The Game Awards اشاره دارد؛ برندگان این مراسم توسط جمعی از ۸۰ رسانه مختلف از سراسر دنیا، تولیدکنندگان محتوا و سایر فعالان صنعت گیم انتخاب می‌شوند. هیئت داوران در راس امور وظیفه انتخاب نامزدهای سال را برای هر دسته‌بندی بر عهده دارند و در مرحله انتخاب، نظر آنها با رای هواداران و مردم جمع بسته می‌شود. با ذکر این موضوع که انتخاب مردم تنها ۱۰ درصد از نتیجه نهایی را شامل می‌شود.

درباره نقش کوجیما در هیئت مشاوران مراسم نیز کیلی توضیح می‌دهد که این جمع از فعالان صنعت گیم در جهت پیشرفت، راهنمایی و بهبود همه جانبه The Game Awards حضور دارند و هیچ نقشی در فرآیند رای‌گیری و یا انتخاب هیئت داوران ندارند.

گفتنی است The Game Awards 2019 در تاریخ ۲۲ آذر راس ساعت ۰۵:۰۰ صبح به وقت تهران برگزار خواهد شد.

منبع : ویجیاتو

خبر پیشنهادی

976976708 310x165 - ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

با فاش شدن بخشی از فایل‌های به‌روزرسانی جدید بازی Fortnite، به نظر می‌رسد اسکین نیجای …