چگونه از بازی کردن پول به دست بیاوریم؟

اکثر مردم عاشق بازی‌های ویدیویی هستند و شاید همیشه با خودشان فکر کنند که چقدر خوب می‌شد اگر می‌توانستیم از بازی کردن به حدی پول در آوریم که زندگیمان به طور کامل تامین شود. خوشبختانه این امر بر خلاف باور خیلی‌ها میسر است اما کسی که بخواهد از طریق بازی کردن به مایحتاج خود رسیدگی کند راه سختی در پیش دارد.

بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند که وارد این عرصه شوند اما بعد مدتی از ادامه کار انصراف می‌دهند. آن ها به جای انجام دادن کاری که دوست دارند، در حال تنفر ورزیدن به کاری هستند که زمانی دوست داشتند.

از طرف دیگر ریسک چنین فعالیت‌هایی بالا است. به ازای هر فردی که توانسته از بازی کردن پول زیادی به دست آورد، صدها نفر وجود دارند که تلاش کردند و شکست خوردند.

پا گذاشتن به چنین عرصه‌ای چیزی نیست که به شما پیشنهاد شود، مگر آنکه جوان، مجرد و متمایل به فعالیت‌های متفاوت و جدید باشید.

به هر حال، موفقیت در این راه امکان پذیر است. 6 راهی که پتانسیل بالایی برای درآمدزایی دارند و کار اصلی شما در آن بازی کردن است، به شرح زیر آورده شده است:

4543 - چگونه از بازی کردن پول به دست بیاوریم؟

استریم

بازی کردن خود را همزمان در کل جهان به صورت زنده پخش کنید. سعی کنید، اجرای جذاب و پر هیجانی داشته باشید تا مخاطب بیشتری به سمتتان جذب شود. در دنیای استریم، مخاطب بیشتر به معنی دونیت و خرید اشتراک بیشتر است و این یعنی درآمد بیشتر.

بزرگترین پلتفرم برای چنین کاری توییتچ (Twitch) است اما بخش گیمینگ سایت یوتیوب و پلتفرم تازه مایکروسافت یعنی میکسر نیز رشد قابل توجهی داشته‌اند. سایت‌های Beam و Hitbox را نادیده بگیرید، زیرا مخاطبان این دو سایت به حدی کم است که نمی‌شود پول زیادی از آن‌ها در آورد.

چرا سخت است: ایجاد مخاطب برای یک پخش زنده زمان بسیار زیادی می‌طلبد. شاید ماه‌ها بگذرد و شما نتوانید بیشتر از 10 مخاطب داشته باشد، و باید ماه‌های بسیار بیشتری بگذرد که تعداد مخاطبان شما به عدد 100 برسد.

حقیقت این است که بسیاری از افراد حتی نمی‌توانند به چنین سطحی برسند و زود انصراف می‌دهند. زیرا برای به دست آوردن پول باید حداقل چندین هزار بیننده داشته باشید.
متاسفانه پخش زنده بازی‌های ویدیویی به شدت اشباع شده است. چرا کسی باید بازی شما را ببیند در حالی که می‌تواند در حال تماشای استریمرهای معروفی مثل نینجا باشد؟

اما به این اموضوع نباید خیلی توجه کرد. شما باید شخصیت خود را طوری جلوی پخش زنده نشان دهید که با بقیه تفاوت داشته باشد. ابتدا باید شوخ طبعی متفاوتی داشته باشید.

از آن مهم‌تر، جذابیت شما نیز در این راه تاثیر دارد؛ آیا می خواهید به عنوان یکی از بهترین بازیکنان خودتان را در یک پخش زنده نشان دهید یا عنوانی را بازی کنید که هیچ کس بازی نمی‌کند؟

چگونه شروع کنیم: موانع کمی برای ورود به چنین عرصه‌ای وجود دارد. تمام چیزی که نیاز دارید یک کامپیوتر قوی، عناوینی که می توانند بیننده جذب کنند، شخصیت موثر، و تعدادی نرم افزار به خصوص است.

برای پی‌سی گیمینگ، برنامه OBS Studio پیشنهاد می شود که هم مجانی و هم اپن سورس است و حتی روی سیستم عامل لینوکس نیز کار می‌کند.

برای کنسول گیمینگ، راه‌های بسیار آسانی برای نشان دادن گیم‌پلی بازی شما وجود دارد که با چند سرچ ساده در گوگل می‌توانید از آن‌ها با خبر شوید.

راهنمای بازی

تازه کارها عاشق خواندن راهنما هستند؛ خصوصاً در بازی های چند نفره PvP که می‌خواهند در رقابت با فردی دیگر برنده شوند.

شما می‌توانید یک سایت راه اندازی کرده و راهنماهای خود را در آن بگذارید، راهنماهای ویدیویی خود را در سایت یوتیوب آپلود کنید یا راهنمای خود را به صورت کتاب الکترونیکی منتشر کنید.

دو مورد اول از طریق تبلیغات کسب درآمد می‌کنند، در حالی که برای کتاب‌های الکترونیکی خود باید قیمت بگذارید و علاقه‌مندان با پرداخت پول به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

چرا سخت است: هر کسی می تواند راهنما بنویسد. برای کسب درآمد بالا، باید برای بازی‌های معروف راهنما بنویسید؛ اما هر چقدر یک بازی پرطرفدارتر باشد راهنماهای بیشتری برای آن وجود دارد.

برای جداسازی راهنماهای خود از دیگران، باید بینش بهتری داشته باشید و به نکات بیشتری در راهنمای خود اشاره کنید. برای چنین کاری باید زمان بسیاری را برای هر بازی بگذارید و تبدیل به یک بازیکن حرفه‌ای در آن‌ها شوید.

بالاتر از آن، باید مهارت نوشتن بسیار خوبی داشته باشید. راهنمای بازی ویدیویی باید متراکم، جامع و عاری از هرگونه صحبت اضافه و اشتباهات نگارشی باشد. مهارت‌های قالب بندی مطالب نیز ضروری است؛ چه بخواهید برای نوشتن کتاب الکترونیکی وقت بگذارید یا آن را در وب منتشر کنید.

چگونه شروع کنیم: یک بازی معروف پیدا کرده و آن را تا جایی که می‌توانید بازی کنید. مشکلاتی که بازیکنان با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند را بفهمید و بر تمام زیر و بم بازی تسلط پیدا کنید.

اینگونه می‌توانید مشکلات بازیکنان را حل کنید و مطلب مفیدی بنویسید. در بازی‌های چند نفره آنلاین نقش‌آفرینی (MMORPG)، روی راهنمای بدست آوردن طلا، آموزش مراحل و راهنمای حمله تمرکز کنید.

برای بازی های PvP همچون اورواچ، برای شخصیت‌ها و مکانیک‌های بازی راهنما بنویسید.

پادکست‌ها و ویدیوها

یک نمایش روزانه، هفتگی یا حتی ماهانه مربوط به بازی‌های ویدیویی درست کنید. موضوع هر نمایش می‌تواند یک دورهمی درباره بازی‌های ویدیویی باشد که چند نفر با یکدیگر گفتگو می‌کنند.

شما می‌توانید در نمایش خود از افراد بزرگ این صنعت دعوت کرده و به مصاحبه با آن‌ها بپردازید یا حتی می‌توانید درباره یک بازی خاص، ترفندها و نکاتی را ارائه دهید.

پادکست‌ها و ویدیوهای سایت یوتیوب می‌توانند از طریق تبلیغات درآمد زایی کنند. اگر تمایل داشته باشید می‌توانید از طریق اشتراک Patreon نیز به درآمد‌زایی بپردازید.

چرا سخت است: قبل از آنکه پولی از این راه کسب شود باید مخاطبان زیادی داشته باشید. نمایش شما باید به اندازه‌ای خوب باشد که مخاطبان را متقاعد کند پای برنامه شما بنشینند.

حوصله سربر؟ سطحی؟ کیفیت پایین تولید برنامه؟ همه این موارد موجب می‌شوند که شما در این عرصه شکست بخورید. در واقع، پادکست‌ها و ویدیوها خود ترکیبی از راهنما و استریم هستند.

شما باید دانش و بینش یک راهنمانویس را داشته باشید و از طرف دیگر به جذابیت و سخت کوشی یک استریمر نیاز دارید. خوشبختانه، محتوایی که ارائه می‌دهید نباید به اندازه راهنماها عمیق و پیچیده باشد و شخصیتی که به مخاطبان ارائه می‌دهید، لزوماً نباید به اندازه پخش کننده زنده جذاب و متمایز باشد.

چگونه شروع کنیم: مطالب زیادی درباره اینکه چگونه پادکست خود را راه بیاندازید و کیفیت کارتان چگونه بالا رود در اینترنت وجود دارد.

اگر علاقه‌ای به صوت ندارید می‌توانید از تصویر استفاده کنید. نمایش‌های ویدیویی نیز طرفداران خود را دارند و یوتیوب نیز جای خوبی برای پیشرفت است.

بازی‌های رقابتی

مسابقات بزرگ در عناوین PvP به وفور پیدا می‌شوند. هر چقدر یک بازی محبوب‌تر باشد، جوایز مسابقات نیز بیشتر است. پس شرکت در مسابقات ESport می‌تواند درآمد خوبی داشته باشد. در ضمن بسیاری از بازیکنان حرفه‌ای در کنار مسابقات، از طریق استریم نیز درآمد جداگانه کسب می‌کنند.

چرا سخت است: فرض کنید شما می‌توانید بهترین بازیکن جهان باشید اما در همان اوایل مسابقه از بازی بیرون انداخته می‌شوید و حتی یک برد به دست نمی‌آورید. چنین اتفاقاتی بسیار رایج است.

حتی اگر در یک مسابقه بتوانید برنده شوید و کسب درآمد کنید، شاید پول به دست آمده با خرج هتل و پروازها همخوانی نداشته باشد. اگر شما به طور مداوم در صدر جدول نیستید، بهتر است درآمد اصلی زندگی خود را براساس مسابقات بنا نکنید.

علاوه بر این، صنعت ورزش‌های الکترونیکی ایران هنوز جوان است. حتی اگر در یک تیم معروف و قابل احترام بازی کنید، «حقوق» دریافت شده از حداقل‌های یک زندگی عادی نیز کمتر است.

در بازار مسابقات بازی‌های ویدیویی همیشه دزدها و کلاهبردارانی هستند که حق بازیکنان ساده را می‌خورند. بازیکنان بسیاری هستند که ادعا دارند افرادی که مسابقه را برگذار کرده‌اند هیچ پولی بابت زحماتشان نداده‌اند.

چگونه شروع کنیم: یک بازی PvP محبوب انتخاب کنید که مسابقات بسیاری برای آن برگذار می‌شود. تمرین کنید؛ تا جایی که بدن و مغزتان می‌کشد باید تمرین کنید.

همانطور که بهتر می‌شوید، با دیگر بازیکنان حرفه‌ای ارتباط برقرار کرده و با آن‌ها بازی کنید. متاسفانه، اگر این رشته را به عنوان یک استریمر که علاقه زیادی به رقابت ندارد دنبال کنید، درآمد بیشتری به دست می‌آورید.

ژونالیست بازی‌های ویدیویی

نقد و بررسی، اخبار، مصاحبه‌ و مقاله برای سایت‌های مختلفی که این روزها مشغول به کارند بنویسید. شما حتی می‌توانید سایت ژورنالیسم خودتان را راه اندازی کنید؛ البته اگر فکر می‌کنید کارتان واقعا در این زمینه خوب است.

چرا سخت است: همانند دیگر عرصه‌های ژونالیسم، رقابت بسیار تنگاتنگ است. خیلی از مردم می‌خواهند با نوشتن درباره بازی ویدیویی درآمد بالایی داشته باشند.

اگر در یک سایت معروف کار می‌کنید، باید برای هر ریالی که از این راه به دست می آورید وقت بگذارید، نمونه کار ایجاد کنید و مهارت‌های خود را افزایش دهید.

اگر در سایت خودتان کار می‌کنید، سال‌ها طول می‌کشد تا به یک درآمد حداقل برسید. این امکان وجود دارد که به خاطر مدیریت نه چندان خوب در میانه راه انصراف دهید.

از طرف دیگر، کار در عرصه ژورنالیسم اصلاً آسان نیست. اگر در بخش خبرنویسی فعالیت دارید، باید به تمام منابع در هر لحظه دسترسی داشته و از محتوای آن‌ها آگاه باشید و زودتر از همه خبرها را منتشر کنید.

بررسی‌ها و مصاحبه‌ها می‌توانند پروسه‌های زمانبری باشند. به طور کلی، نوشتن به صورت هر روزه می‌تواند انرژِی روانی زیادی از شما بگیرد.

چگونه شروع کنیم: به دنبال موقعیت‌های شغلی و سایت‌های نه چندان معروف باشید. مطمئن شوید که یک سری نمونه کار برای خود دارید.

رزومه کاری خود را به همراه نمونه کار برای آن‌ها بفرستید و امیدوار باشید که از طرف آن رسانه قبول شوید. اگر هیچ نمونه کاری ندارید، شاید بهتر باشد به صورت داوطلبانه در سایت‌های کوچک شروع به کار کنید.

به شما پیشنهاد نمی‌شود که سایت جدیدی راه اندازی کنید مگر آنکه در این راه سال‌ها تجربه داشته باشید و در سایت های معروف مشغول به کار بوده‌اید. اینکه هر روز از خواب بیدار شوید و بنویسید کار اصلاً آسانی نیست. سطح و میزان کار به حدی بالا است که می‌تواند شما را فرسوده کند. با وجود تمام این اوصاف، اگر دوست دارید در این زمینه کار کنید چرا شانس خود را در سایت ویجیاتو امتحان نمی کنید؟ برای این کار به این لینک مراجعه کنید.
تست بازی‌های ویدیویی
توسعه بازی‌های ویدیویی چندین فاز مختلف دارد. هنگامی که ساخت بازی نزدیک به اتمام است، توسعه‌دهندگان به افرادی نیاز دارند که بازی را امتحان کنند.

به عنوان یک تِستر باید هر چیزی که توسعه دهنده از شما می‌خواهد را آزمایش کنید. پیدا کردن مشکلات و باگ‌ها نیز از وظایف یک گیم تستر است. متاسفانه مردم و بازی‌سازهای ایرانی شناخت کمی نسبت به این حرفه دارند. افرادی که بازی‌های ویدیویی را آزمایش می‌کنند، می‌توانند تاثیر بسزایی در افزایش کیفیت محصول داشته باشند و سرنوشت یک اثر را عوض کنند. همانند افرادی که نرم افزارهای موبایل را آزمایش می‌کنند، پلی تسترها نیز در صنعت بازی‌های ویدیویی اهمیت بسیاری دارند.

چرا سخت است: در این روزها تبدیل شدن به یک گیم تستر کار سختی نیست، اما ذهنتان را به شدت بی‌حس و بی‌حوصله می‌کند.

از طرفی، حقوق چنین کاری اصلاً بالا نیست (با حداقل استانداردهای ایجاد یک زندگی همخوانی دارد). اگر نتوانید در شرکت‌های بزرگ صنعت ویدیوگیم مقامی پیدا کنید، باید با بازی‌های موبایل سر و کله بزنید.

چگونه شروع کنیم: برای پیداکردن افرادی که به دنبال گیم تسترها هستند، می‌توانید به سرویس‌هایی همچون پلی تست کلاود، بتافمیلی، MyAppAware، بست رویو اپ و ارلی برد مراجعه کنید.

استخدام در شرکت‌های بزرگ کار بسیار سختی است. شما باید در جدول‌های استخدام به دنبال کار باشید، شرکت‌هایی که به دنبال افراد هستند را پیدا کنید، رزومه کاری خود را بفرستید و در نهایت منتظر جواب باشید.

بازی کردن برای پول در آوردن هنوز هم جواب می‌دهد

بازی‌ها سرگرم کننده هستند. چراکه می‌توانند برای مدتی شما را از دنیای واقعی نجات دهند. هنگامی که بازی کردن شغلتان می‌شود، آن بخشِ خارج شدن از دنیای واقعی دیگر معنا نمی‌دهد و از همه مهمتر، مفهوم «سرگرم کننده» از لیست دلایلی که بازی می‌کنید خط می‌خورد.

بازی کردن را دوست دارید؟ قبل از اینکه به دنبال حرفه «به ظاهر» مورد علاقه‌تان هستید، خوب روی این موضوع فکر کنید. احتمال بالایی وجود دارد که پشیمان شوید.

اگر هنوز تصمیم گرفتید که ادامه بدهید، شرایط و فرصت‌هایی که در این مقاله برایتان توضیح داده شد، می‌توانند به شما در این راه بسیار کمک کنند. موفق باشید.

منبع : ویجیاتو

خبر پیشنهادی

3453454353 310x165 - آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

به نظر می‌رسد که بازی Returnal به زودی یک به‌روزرسانی قابل توجه دریافت می‌کند که …