نظر منتقدان در مورد Star Wars Jedi: Fallen Order چیست ؟

اینکه محدودیت انتشار نقدها در روز عرضه یک بازی برداشته شود به خودی خود نگران کننده است، چه برسد به اینکه آن بازی استاروارز بوده و وظیفه انتشارش را هم الکترونیک آرتزی به‌عهده داشته باشد که اصلا نتوانسته از میراث جرج لوکاس به خوبی استفاده کند و هر دو بازی قبلی استاروارزش حداقل در هفته‌های اولیه انتشارشان بازخوردهای منفی زیادی دریافت کردند.

534345 - نظر منتقدان در مورد Star Wars Jedi: Fallen Order چیست ؟

 

اگرچه تیمی مطمئنی بالای سر Star Wars Jedi: Fallen Order قرار داشت اما کیفیت نهایی بازی همچنان در هاله‌ای از ابهام بود. اما امروز بازی در دسترس بازیکن‌ها قرار گرفت و همزمان با آن نقدهایش منتشر شدند. حالا منتقدان چه می‌گویند؟ بعد از مدت‌ها طرفداران دنیای جنگ ستارگان می‌توانند طعم یک ماجراجویی داستانی جذاب را بچشند.

نقدهای متاکریتیک بازی روی پلتفرم‌های مختلف پخش شده و به‌همین خاطر وب‌سایت Opencritic مرجع بهتری برای سنجیدنِ عیارِ Fallen Order به‌شمار می‌رود. بازی از بین ۳۳ نقد توانسته میانگین ۸۶ را در Opencritic به دست بیاورد. اگر هم بخواهیم متاکریتیک را ملاک قرار دهیم، فعلا نسخه پلی‌استیشن 4 بازی با ۲۲ نقد بیشترین بررسی را دارد و میانگین امتیازاتش روی این پلتفرم ۸۴ است.

وب‌سایت Gamers Heroes که به Fallen Order نمره ۱۰۰ داد، دستاوردهای بازی را با عنوانِ جریان‌سازِ Arkham Asylum مقایسه کرد. به اعتقاد منتقد این سایت Fallen Order همان کاری را با سری استاروارز انجام داده که در نسل پیش Arkham Asylum با مجموعه بتمن کرد. بازی نه نتها استانداردهای جدیدی برای عناوین استاروارز به وجود آورده بلکه «بهترین بازی سال هم هست.»

منتقد Press Start که به بازی ۹۰ داد، Fallen Order را عنوانی نامید که طرفداران استاروارز مدت‌ها منتظرش بودند:
بازی با کنار هم قرار دادن یک داستان قوی، مبارزات اعتیادآور و جادوی همیشگی دنیای جنگ ستارگان نه تنها توانسته خودش را به عنوان یکی از بهترین استاروارزهای دهه معرفی کند بلکه تجربه‌ای را ارائه می‌دهد که هیچ طرفدار جنگ ستارگانی نباید از دست بدهد.

جنگ ستارگان 2019چیزی که در بیشتر نقدها مشخص بوده و البته از نمایش‌های بازی هم می‌شد به آن پی برد، شباهت‌های Fallen Order به بعضی بازی‌های بزرگ است. منتقد IGN که به بازی ۹۰ داد، نقدش را با این جمله شروع کرد که ترکیب مبارزات و سیستم ماجراجویی دارک سولز با اکشن و انرژی آنچارتد در Fallen Order جواب داده.

نویسنده Gamespot که با امتیاز ۸۰ بررسی‌اش را به پایان رساند گفت اگرچه بازی بعضی بخش‌هایش را از عناوین دیگر الهام گرفته اما این المان‌ها وقتی با سیستم مبارزه، طراحی محیط‌ها، داستان و کاراکترها ترکیب می‌شوند به خوبی نشان می‌دهند که چرا دنیای استاروارز ارزش دارد تا دوباره و دوباره به سراغش بروید.

با این حال بعضی منتقدها بودند که انتظار تغییراتی بیشتری داشتند. منتقد Shacknews که بازی را لایق نمره ۷۰ دانست، در جمع‌بندی بررسی‌اش نوشت:
اگرچه Fallen Order دارای مبارزه جذاب و بعضی لحظه‌های جالب در داستان و بازیگری است اما بازی بدون اینکه چیز جدیدی اضافه کند الهامات زیادی از بقیه ژانرها گرفته. چیز بدی نیست ولی باعث نمی‌شود تا دوباره بخواهم بازی را تجربه کنم.

دومین مشکلی که بیشتر در نقدها خودش را نشان می‌داد مربوط به قسمت تکنیکی است. وب‌سایت USgamer که به بازی ۷۰ داد در نقدش نوشت Fallen Order پتانسیل تبدیل شدن به بهترین اکشن سال را دارد اما به‌خاطر ریتم و مشکلات تکنیکی‌اش ناکام می‌ماند. حتی در نقدهای مثبت‌تر مثل PC Games نیز این قضیه دیده می‌شد.

 

منبع : ویجیاتو

خبر پیشنهادی

976976708 310x165 - ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

با فاش شدن بخشی از فایل‌های به‌روزرسانی جدید بازی Fortnite، به نظر می‌رسد اسکین نیجای …